Spiżarnia Miodowa - Ewa Migocka

Producent miodu odmianowego oraz charakterystycznych, leczniczych mieszanek miodowo-ziołowych między innymi z pokrzywą, maliną, owocami dzikiej róży.

Po zakończeniu II wojny światowej w 1945 roku, głównie z kresów wschodnich przybyła na ziemie Dolnego Śląska ludność polska. Wśród nich pszczelarze z wielopokoleniowymi tradycjami hodowli pszczół i pozyskiwania miodu. Starorzecze Odry, okazało się doskonałym terenem do podjęcia przerwanej działalności pszczelarskiej. Bogactwo miododajnych roślin i ziół umożliwiło kontynuację produkcji pasiecznej. Jednym z pierwszych pszczelarzy działających na terenie powiatu oławskiego był ojciec mojego męża - Mikołaj. Wznowił on tradycję pozyskiwania miodu oraz łączenia go z ziołami leczniczymi między innymi z pokrzywą, maliną, owocami dzikiej róży.

Nasza rodzina używała kuracji miodowo – ziołowych do leczenia wielu dolegliwości. Miód dodawany do ziół nie tylko dawał przyjemny smak i zapach, ale wzmacniał lecznicze właściwości wywarów. Nasza domowa apteczka znalazła zastosowanie wśród dalszej rodziny, przyjaciół i znajomych. Miody z ziołami na stałe zagościły wśród produktów Spiżarni Miodowej.

Kontynuujemy tradycję niespotykanego nigdzie indziej wytwarzania mieszanek miodowo – ziołowych. Produkcja i pozyskiwanie składników (miodu i ziół) odbywa się wyłącznie z czystych rejonach Dolnego Śląska. Nasze mieszanki są produktem lokalnym, oryginalnym, wytwarzanym w naszej rodzinie od pokoleń.

Kontynuujemy tradycje bartnicze - pasieka wędruje przez letnie miesiące po obszarze całego Dolnego Śląska w poszukiwaniu różnorodnych pożytków pszczelich. I tak między innymi: miód nektarowy wielokwiatowy i lipowy - pozyskiwany jest z obszarów leśnych, usytuowanych w Starorzeczu Odry (okolice Oławy). Miód rzepakowy uzyskuje się z pól uprawnych wokół Oławy. Uprawy oddalone są od głównych szlaków komunikacyjnych. Miód akacjowy pozyskiwany jest z licznie występujących drzewostanów akacjowych w rejonie Zielonej Góry. Miód gryczany pochodzi z okolic Jeleniej Góry (Cieplice). Pasieka zlokalizowana jest na terenie zaprzyjaźnionego ekologicznego gospodarstwa rolniczego. Miód wrzosowy od 60- tych lat pozyskiwany jest z wrzosowisk Borów Dolnośląskich w nadleśnictwie Świętoszów. Nasz miód wrzosowy posiada Chronione Oznaczenie Geograficzne.

W ofercie handlowej posiadamy miody z dodatkami: między innymi: miód z pokrzywą, miętą, melisą, miód z żurawiną, maliną, z aronią, z jagodami, z płatkami róży, z aloesem.

KONTAKT:Spiżarnia Miodowa - Ewa Migocka
Broniewskiego 13
55-200 Oława
Poland
Telefon +48 71 313 92 56
[email protected]
www.spizarniamiodowa.pl
GPS N50.945657 E17.282413 (WGS84 decimal)

Produkcja i przetwarzanie 
Facebook google maps 
© Copyright 1995-2018 European Network of Regional Culinary Heritage  |  Disclaimer  |  Cookies & Privacy Policy
Webproduction 2003-2018 Jonas Lindqvist, IT-Syd