Varmijos-Mozūrijos Powisle

Varmijos-Mozūrų vaivadija (vaivadijų yra didžiausia administravimo padalinys Lenkijoje, atsižvelgiant į šalies administracinį suskirstymą) yra įsikūręs šiaurės rytinėje Lenkijos dalyje. Jis susideda iš Varmijos, Mazury ir Powisle istorinių regionų. Dėl jos gamtos savybių, ji yra pripažinta kaip viena iš gražiausių Lenkijos srityse.

Varmijos-Mozūrų vaivadija

Varmijos-Mozūrų vaivadija yra ketvirtas pagal dydį Lenkijos regionas su daugiau nei 24 000 km ² plotą.
Administracinis suskirstymas: 116 gminas, 19 apskričių.
Regiono sostinė: Olsztyn (daugiau nei 170 000 gyventojų.)
Kiti miestai: Elblag (130 000 gyventojų.) Elk (iš 60 000 gyventojų.)
Miškai: 29,7% ploto,
Vandens telkiniai: 6% teritorijos,
Dirbamos žemės: 54% teritorijos

Varmijos-Mozūrų vaivadija gyvena daugiau nei 1,4 mln gyventojų. Gyventojų tankumas yra mažiausias Lenkijoje, su 59 asmenų vienam kvadratiniam kilometrui (Lenkija - 122).

Tai yra labiausiai etniškai įvairus plotas šalyje su daugybe tautinių mažumų: ukrainiečių (apie 80,000), vokiečiai (20,000), romų, baltarusiai ir kiti
Dirbamos žemės užima 54% vaivadijos ploto su 33,4% ariamos žemės, 7,5% ganyklų ir 0,1% sodų kadangi miškai sudaro 29,7% viso.

Aukšto lygio teritorinio vystymosi reikalavimą dėl gamtinių sąlygų (trumpas vegetacijos periodas, reljefas konfigūracija ir dirvožemio įvairovė) vaivadijos žemės ūkio ir sukelti, kad atskirų žemės ūkio gamybos sąnaudos yra didesnės pelningumas mažesnis nei kitose šalies regionuose.

Beveik visi ūkiai yra privačiose rankose. Vidutinis individualus ūkio plotas yra gana didelis ir sudaro 14 ha, kadangi akcijų paketus procentas didesnis nei 20 ha (14,5%) tikrai outnumbers šalies vidurkio. Vaivadijos vandens telkiniai užima 6. 0% jos teritorijoje, kurios sudaro 18,2% visų Lenkijos vandenyse. Žuvininkystės valdymas vaidina svarbų vaidmenį regione ir veikia trimis lygmenimis: ežeras valdymo, tvenkinys valdymo ir upių valdymas. Žvejyba jūros Vyslos įlankos vandenyse. Kiek yra susirūpinęs dėl rinkos masto, regioninių žemės ūkio produktų gamina ir perdirba augalus (79,4% iš pasėlių) ir bulvės (3,8%). Veisimas pirmiausia apima naminių paukščių, kiaulių, galvijų, arklių ir šiek tiek avių skaičių.

Varmijos-Mozūrų vaivadija, kaip vienas iš mažiausiai užterštų šalies regionų, apima žaliųjų plaučių Lenkijos programos. Pagrindiniai ekonomikos sektoriai sudaro sveiko maisto gamybą, medienos pramonė, pro-ekologinė miškų valdymo, kaimo turizmas taip pat padangų gamyba, mašinų ir įrangos grynai pramonės technologijų ir atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimo.

Dominuojantys sektoriai apima maisto produktų ir gėrimų gamybos (apie 32,2% parduotos pramonės produkcijos), baldai (apie 14,3%), elektros mašinų ir aparatūros (apie 4,3%), drabužių ir kailių drabužių (apie 1,6%). 42,5% šalies gamybos gumos prekes ateina Olštyne, kur yra įsikūrusi padangų gamyklą.

Su BVP vienam gyventojui sudarė PLN 14.065 Varmijos-Mozūrų vaivadijos užima žemiau šalies vidurkio (19.430). 2002 metų pabaigoje jis apsistojo 72% Lenkijos vidurkio.

Varmijos-Mozūrų vaivadija yra 110.390 verslo subjektai, registruoti pagal REGON sistemos su daugiausia privačiame sektoriuje, kuris sudaro 94%.
Parduota pramonės produkcija regione ateina PLN 13,9 mlrd., Kuri užima vienuoliktą vietą tarp 16 provincijų teritorija,. Pardavė privačiam sektoriui pramon ÷ s produkcijos dalis sudaro iki 86%. Tarp verslo subjektų bendro kiekio valdo 76,3% įmonės fizinių asmenų, 0,7% kooperatyvų ir 10,9% bendrovių teisės, kadangi valstybės įmonės sudaro vien tik 0,056% viso.

Varmijos-Mozūrijos regionas puikia turizmo ir laisvalaikio savybes. Jis vadinamas vieno tūkstančio ežerų kraštas, nors jų skaičius turėtų būti dvigubai.
Didžiausi ežerai yra Śniardwy (113,8 km ²) ir Mamry (104,4 km ²), o giliausia Wukśniki (68 m), Babięta Wielkie (65 m), Piłakno (56,6 m) ir Ełckie ežero (55,8 m). Kai kurie iš ežerų, susiję kanalų ir upių, ruožas multikilometre vandens maršrutų, tarp kurių vaivadijos randas yra taip pat prisidėjo į mišką ir pirmykščių miškų, užimančių beveik 30% ploto ir būsto daug Scenery parkai, taip pat Gamtos rezervatų ir draustinių geriausias žinomas vienas Elbląski kanalas su rampų sistemą, sudaryti palankias sąlygas ... žemės kelionę.

Vaivadijos turtas taip pat prisidėjo prie miškų ir pirmykščių miškų, užimančių apie 30% ploto ir būsto daugelio dekoracijos parkų, taip pat, kaip gamtinių rezervatų.
Natūralaus kraštovaizdžio grožis baigtas, ačiū, dirbtinėmis struktūromis, ty: gerai išsaugoti gotikos pilių, bažnyčių ir rūmų. 16 iš 100 neįprastų paminklų Lenkijoje rengiamuose dienraščio "Rzeczpospolita" sąraše įrašytos paminklai, įsikūrę Varmijos ir Mozūrijos. Tourist attractions sukelti, kad šis regionas yra vidutiniškai apsilankė 5 milijonai turistų per metus kas penktas vienas ateina iš užsienio. Regionas siūlo daugiau nei 34 000 lovos savo žinioje.

Daugelis turistų traukia, kur 1410 m sąjungininkų lenkų ir lietuvių armijos nugalėjo Kryžiuočių ordiną Žalgirio sritys. Metų į metus jubiliejams mūšio švenčiama su spektakliai, nukreipiančios pastarąsias keletą dienų dvasią ir pateikti The Knight kultūrą. Kitos lankytinos vietos, kurios taip pat turi didelį susidomėjimą tarp turistų, buvusią Hitlerio karinę būstinę netoli Kętrzyn, Gierłoż, taip pat liaudies pastatų Olsztynek muziejus griuvėsius.

Regional Information
Area sq.km: 24,173
Population: 1,440,000 (2014) 
Member since: 2005
Recipes: 120
Business members: 136
Homepage Facebook