Opolės vaivadija - modernus, draugiškas, gerai organizuota

Opolės vaivadija yra Lenkijos pietvakariuose, ribojasi su Čekija ir keturiomis Lenkijos Žemutinės Silezijos, Wielkopolska, Lodzės ir Silezijos provincijomis. Patogi vieta pagrindiniuose tranzito keliuose geležinkelio, kelių ir Odra upės vidaus vandenų keliais yra svarbus šio regiono turtas.

Jis gali pasigirti svarbiausiu Pietų Lenkijos masinio tranzito maršrutu - A4 greitkeliu, ragana yra Trans-Europos Berlyno-Kijevo transporto koridoriaus dalis. Į pietus Opolės vaivadija dalijasi šešiais sienos perėjimais su Čekija. Tarptautinis rytų ir vakarų geležinkelio maršrutas eina per regioną. Numatoma, kad maršrutas bus įtrauktas į transeuropinių geležinkelių tinklą, taip suteikiant tvirtą pagrindą nuolatinei ir dinamiškai Opolės vaivadijos plėtrai.

Opolės regionas yra Lenkijos, Vokietijos, Silezijos ir Čekijos kultūrų ir tradicijų sankirta. Šis kultūrų lydymasis prisidėjo prie tolerancijos ir supratimo visuomenėje. Iš tiesų, kai 1998 m. Lenkijos administracinė reforma buvo subalansuota, Opolės žemės piliečiai išreiškė ryžtą ir glaudžius ryšius su regionu ir įgijo savo kelią - turėti savo vaivadiją.


Turizmo atrakcionai
Regione yra puikus klimato ir gamtos turtas bei siūlomos įvairios pramogos lauke. Vasaros ir žiemos lauko rekreacijos ir nuotykių galimybės yra vieni iš geriausių, esančių bet kurioje regiono dalyje, kuriam būdinga įvairiapusė topografija (Silezijos aukštumos, Silezijos žemuma ir Sudeteno pakrantės dalis, Oderio slėnis).
Didelę teritorijos dalį sudaro miškai, kuriuose yra keturi gamtiniai parkai, daugelis saugomų gamtinių teritorijų ir biosferos rezervatai. Niemodlin Woods, Stobrawa Woods, Lubliniec ir Racibórz miškai yra vieni didžiausių miškų regione.
Keliautojai ir dviratininkai gali vertinti nuotykius palei Šv. Anos kalno kelią arba Opavos kalnus (arti Čekijos sienos apylinkių). Pastaraisiais metais Moszczanka, Pokrzywna, Jarnołtówek pastatyta daug šiuolaikinių rekreacinių kurortuose su naujausiomis spa procedūros (baseinai, klasikiniai masažai, sūkurinė vonia ir kt.). Kamień Śląski kaime galite rasti pirmąjį šalyje esantį sanatoriją, skirtą Kneipo terapijai.
Mėgėjams plaukioti, degintis saulėje ir vandens sportui laisvalaikis galės mėgautis laisvalaikiu regiono užtvankos ežeruose Turavoje netoli Opolės, Nysos ežero ir Otmuchów ežero prie Opavos kalnų kojų.

Opolė Silezija yra turtinga istorinių ir archeologinių lankytinų vietų, kurioje yra senovės įvairių istorinių amžių paminklai: nuo gotų stiliaus įtvirtintų pilių, barokinių dvarų iki mažų 19 a. Dvarų. Tarp daugybe lankomų didelių meno ir architektūrinių pastatų yra Mosznės pilis, XIX a. Dvaro kopijos Kopičyje, Silezijos Piasto dinastijos pilis Brzege ir senosios baroko dvaras Kamień Śląski.

Apsilankę Opolės regione negalėsite apsilankyti Krasiejów, vietovėje Ozimeko globoje, kur pastaruoju metu buvo vienas didžiausių paleontologinių atradimų pasaulyje. Išsaugotas išlikusių triasinių roplių fosilijų rinkinys yra maždaug prieš 225 mln. Metų. Planuojama įsteigti muziejų ir turistinę vietą, kad būtų sukurta tikimybė, kad turizmas atsigaus regione. 2005 m. Sausio mėn. Buvusiose pradinėse mokyklose buvo atidaryta nuolatinė ekspozicija "Walking with the Dinosaur".Švietimas, mokslas ir kultūra
Opolės vaivadija siūlo įvairias švietimo galimybes ir specialybę. Šešios regioninės aukštojo mokslo institucijos (įskaitant profesines) teikia reikiamą mokslinių tyrimų infrastruktūrą. Opolės miestas yra didžiausias regiono akademinis centras, kuriame yra Opolės universiteto, Opolės technikos universiteto, Valstybinės medicinos profesinės mokyklos ir valdymo ir administravimo mokyklos, kuriose dirba daugiau kaip trys tūkstančiai studentų. Dvi kitos aukštojo mokslo institucijos regione yra Nysos valstybinė technikos profesinė mokykla ir Humanitarinių mokslų ir pedagogikos mokykla Brzege. Be to, daugelyje šalies universitetų palydovų filialų buvo įsteigti kituose regiono miestuose.

Opolės vaivadijos mokslinių tyrimų potencialą užbaigia keturios mokslinių tyrimų įstaigos (institutas mineralinių statybinių medžiagų, institutas sunkiųjų organinių sintezės instituto "Blachownia" Kędzierzyn, Lenkijos mokslų akademija - Aplinkos technologijų institutas) su Silezijos institutu kaip pagrindinis centras, ir "Opolski Park Technologiczny" (Opolės aukštųjų technologijų parkas).
Tarp žymių kultūros įstaigų mieste yra Juozapo Elsnerio Opolės filharmonija (kuri koncertavo Briuselio Didžiojoje aikštėje, pažymėdama Lenkijos įstojimą į ES, 2004-2005 m. Atliko didelį koncertų turą Kinijoje), Jano Kochanowski teatro (kiekvienais metais vyksta "Lenkijos klasikinės teatro konfrontacijos"), Alojzy Smolka teatro ir lėlių teatro ir Opolės aktorius (Nacionalinis lėlių teatrų festivalis). Ir paskutinis, bet ne mažiau svarbus Opolės tūkstantmečio amfiteatras, rengiantis kasmetiniam Nacionaliniam Lenkijos dainos festivaliui.

Daugelis regiono sostinės yra organizuojami periodiniai kultūriniai renginiai: "Blessing Azaleas" muzikos šventė ("Moszna" pilis), "Angels" dainos festivalis ir tarptautinis poetų invazija "Sieszijos Piasto dinastijos pilyje Brzege", "Gaude Mater Polonia" memoriale Vincent de Kielcza "arba Tarptautinis perkusijų festivalis.


Daugiau informacijos galima rasti Opolės vaivadijos interneto svetainėje: www.opolskie.pl

Regional Information
Area sq.km: 9,412
Population: 991,161
Member since: 2008
Recipes: 16
Business members: 69
Facebook