Warmia Mazury Powiśle

Warmińsko-Mazurskie vojevodiste (vojevodiste ir lielākais administrācija vienība Polijā, sakarā ar administratīvo iedalījumu valstī) atrodas ziemeļaustrumu daļā Polijā. Tas sastāv no vēsturiskajiem reģioniem Warmia, Mazury un Powiśle. Sakarā ar tās dabas īpašībām, tā ir atzīta par vienu no skaistākajām vietām Polijā.

Warmińsko-Mazurskie vojevodiste

Warmińsko-Mazurskie vojevodiste ir ceturtā lielākā reģionā Polijā ar platību vairāk nekā 24 000 km ².
Administratīvais iedalījums: 116 gminas, 19 poviats.
Reģiona galvaspilsēta: Olsztyn (iedzīvotāju skaits pārsniedz 170 000.).
Citas pilsētas: Elblag (iedzīvotāju 130 000.), Alnis (iedzīvotāji no 60 000.)
Meži: 29,7% no platības,
Ūdenstilpes: 6% no platības,
Audzē zemes: 54% no platības

Warmińsko-Mazurskie vojevodiste apdzīvo miljoniem iedzīvotāju vairāk nekā 1.4. Iedzīvotāju blīvums ir zemākais Polijā, ar 59 cilvēkiem uz vienu kvadrātkilometru (Polija - 122).

Tas ir visvairāk etniski daudzveidīga joma valstī ar daudziem mazākumtautībām: ukraiņu (aptuveni 80,000), vācieši (20,000), tad čigāni, baltkrievi un citi
Kultivē zeme aizņem 54% no vojevodiste platības, ar 33,4% no aramzemes, 7,5% no ganību un 0,1% no augļu dārzu kamēr meži aizņem 29,7% no kopējā apjoma.

Dabas apstākļi (īss veģetācijas periods, reljefa konfigurāciju un augsnes dažādošana) iestatīt vojevodiste lauksaimniecība prasība par augsta līmeņa teritoriālās attīstības un izraisīt, ka atsevišķas izmaksas lauksaimniecības produkcijas ir lielākas rentabilitātes zemāks nekā citos valsts reģionos.

Gandrīz visas saimniecības atrodas privātās rokās. No vidējā atsevišķu saimniecības platība ir diezgan liels un sasniedz 14 ha tā līdzdalības procents lielāks par 20 ha (14,5%) noteikti outnumbers valsts vidējo. The vojevodiste ir ūdenstilpes ieņem 6. 0% no tās teritorijas, kas veido 18,2% no Polijas ūdeņiem kopā. Zvejniecības pārvaldība ir nozīmīga loma reģionā un darbojas trīs līmeņos: ezers vadības, dīķis vadība un upju pārvaldību. Jūras zveja tiek veikta no Vislas līča ūdeņos. Ciktāl tirgus apjoms ir bažas, reģionālās lauksaimniecības galvenokārt ražo un apstrādā kultūrām (79.4% no aramzemes) un kartupeļus (3,8%). Vaislas galvenokārt aptver mājputnu, cūku, liellopu, zirgu un nelielu aitu skaits.

Warmińsko-Mazurskie vojevodiste, kā viens no vismazāk piesārņoto valsts reģioniem, ir paredzēts saskaņā ar Green plaušas Polijas programmu. Galvenās tautsaimniecības nozares ietver veselīgu pārtikas ražošanu, kokrūpniecība, pro-ekoloģiskās meža apsaimniekošana, eko-tūrisma, kā arī riepu, mašīnu un ar lietošanas tīra rūpniecisko tehnoloģiju un atjaunojamo enerģijas avotu aprīkojuma ražošana.

Dominējošās nozares ir pārtikas un dzērienu (aptuveni 32,2% no rūpnieciskās pārdotās produkcijas), mēbeles (aptuveni 14,3%), elektrisko mašīnu un aparātu (aptuveni 4,3%), apģērbu un kažokādu apģērbu (aptuveni 1,6%). 42,5% no valsts ražošanas gumijas preces nāk no Olštinas, kur atrodas riepu rūpnīcas.

Ar IKP uz vienu iedzīvotāju sasniedza PLN 14.065 Warmińsko-Mazūrijas vojevodistē ierindojas zem vidējā valstī (19.430). Pēc 2002.gada beigās tas bija tādā pašā līmenī 72% no Polijas vidējā.

Warmińsko-Mazurskie vojevodiste ir 110.390 biznesa reģistrētas struktūras ietvaros REGON sistēmā ar pārsvaru uz privāto sektoru, kas veido 94%.
Rūpnieciskā ražošana pārdod reģiona nāk PLN 13900000000, kas ieņem teritoriju, vienpadsmito pozīciju starp 16 voivodeships. No privātā sektora rūpniecības produkcijas īpatsvars pārdota summas līdz 86%. Starp kopējā skaita uzņēmējdarbības vienībām 76,3% uzņēmumu ir vada fiziskas personas, 0.7 kooperatīvu% un 10,9% ar komerctiesību uzņēmumiem, bet valsts uzņēmumi nodrošina tikai 0,056% no kopējā apjoma.

Warmia un Mazury ir reģions ievērojamu tūrisma un atpūtas īpašības. To sauc zemi viena tūkstoša ezeru gan to skaits ir dubultojies.
Lielākie ezeri ir Śniardwy (113,8 km ²) un Mamry ezeru (104,4 km ²), bet dziļākās tie ietver Wukśniki (68 m), Babięta Wielkie (65 m), Piłakno (56,6 m) un Ełckie ezera (55,8 m). Daži no ezeriem, kas saistīti ar kanāliem un upēm, stiept uz multikilometre ūdens ceļiem, kuru vidū The vojevodiste ir labklājība ir arī veicinājusi mežā un pirmatnējiem mežiem aizņem gandrīz 30 no teritorijas% un mājokļu daudzas dekorācijas parki, kā arī dabas rezervātos vislabāk pazīstams viens ir Elbląski kanāls ar sistēmu uzbrauktuvju ļauj ... zemes reisu.

The vojevodiste bagātība ir arī veicinājusi mežā un pirmatnējiem mežiem aizņem gandrīz 30% no teritorijas un mājokļu daudzas dekorācijas parkos, kā arī dabas rezervātos.
Dabas ainavas skaistums ir pabeigta, pateicoties cilvēka radītām struktūrām, ti labi saglabāt gothic pilis, baznīcas un pilis. 16 no 100 pieminekļi ierakstītas sarakstā neparastu tēmēkļi, Polijas izstrādāto ikdienā "Rzeczpospolita", kas atrodas Warmia un Mazury. Tūrisma objektiem radīt ka \u200b\u200breģions ir vidēji apmeklē par 5 miljoniem tūristu gadā ar katram piektajam, kas nāk no ārzemēm. Reģions piedāvā vairāk nekā 34 000 gultas, kas ir to rīcībā.

Daudzi tūristi piesaista no Grunvalds, kur 1410 sabiedroto poļu un lietuviešu armijas sakāva Vācu ordeņa Fields. Ar gadu pēc gada jubilejas no kaujas ir atzīmēta ar izrādes nogādājot garu pēdējo dienu un uzrādot bruņinieks kultūru. Citas atrakcijas, kas arī bauda lielu interesi ar tūristiem, ietver drupas bijušā Hitlera militāro mītnē netālu Ketrzyn Gierłoż kā arī tautas Ēkas Olsztynek muzejs.

Regional Information
Area sq.km: 24,173
Population: 1,440,000 (2014) 
Member since: 2005
Recipes: 120
Business members: 136
Homepage Facebook