Opole vojevodiste - moderna, draudzīgi, labi organizēta

Opole vojevodiste atrodas dienvidrietumu Polijā, kas robežojas ar Čehiju un četri Polijas provincēs Lejassilēzijas, Wielkopolska, Lodzu un Silēzijas. Ērta atrašanās vieta uz galvenajiem tranzīta maršrutiem pa dzelzceļu, autoceļiem un Odras upes iekšzemes ūdensceļu, ir nozīmīga vērtība šajā reģionā.

Tā lepojas ar South Polijas nozīmīgāko masu tranzīta ceļu - A4 automaģistrāles, ragana ir daļa no Eiropas komunikāciju Berlin - Kijevas transporta koridoru. Uz dienvidiem, Opoles vojevodiste piekrīt seši robežšķērsošanu ar Čehiju. Starptautiskā Austrumu-Rietumu dzelzceļa maršruts ved cauri reģionam. Plānots ceļš jāiekļauj Trans-Eiropas dzelzceļa tīklā, tādējādi nodrošinot stabilus pamatus ilgtspējīgai un dinamiskai attīstībai Opoles vojevodistē.

Opole reģions ir krustojums no Polijas, Vācijas, Silēzijas un čehu kultūru un tradīcijām. Šis sajaukums kultūru ir palīdzējusi veidot toleranci un izpratni sabiedrībā. Un patiesībā, kad administratīvā reforma Polijas 1998. karājās līdzsvarā, pilsoņi Opoles zemes pauda savu apņēmību un ciešas saites ar šo reģionu un ieguva savu ceļu - ir savas vojevodiste.
Marshal birojs Opoles vojevodistē bija pirmais valstī, lai saņemtu ISO 9001 kvalitātes vadības sistēmas sertifikāciju.

Tūrisma atrakcijas
Reģions ir lielisks klimats un dabas resursus un piedāvā izvēli āra aktivitātēm. Vasaras un ziemas āra atpūtas un piedzīvojumu iespējas ir daži no finest jūs atradīsiet jebkur reģionā, ko raksturo daudzveidīgu topogrāfija (Silēzijas Uplands, Silēzijas zemienes un daļa Sudeten pakājes, Oder Valley).
Lielu daļu teritorijas klāj meži ar četri dabas parki, daudzās aizsargājamās dabas teritorijās un biosfēras rezervātu. Niemodlin Woods, Stobrawa Woods, Lubliniec un Racibórz meži ir vieni no lielākajiem mežu reģionā.
Tūristi un riteņbraucēji var novērtēt piedzīvojumiem pa takām Sv.Annas Hill, vai Opava Mountains (tuvu Čehijas robeža apkārtni). Daudzi mūsdienu atpūtas kūrortiem ar jaunākajām spa attīrīšanas iekārtu (peldbaseini, klasiskās masāžas, džakuzi uc) ir būvēti pēdējos gados Moszczanka, Pokrzywna, Jarnołtówek. Ciematā KAMIEN Śląski jūs varat atrast pirmo sanatoriju valstī piedāvāt Kneipa terapija.
Mīļotājiem peldēšana, sauļošanās un ūdens sporta veidiem var baudīt savu brīvo laiku pie reģiona aizsprostu ezeriem Turawa netālu Opole vai Nysa ezera un Otmuchów ezera pie kājām Opava kalniem.

Opole Silesia ir bagāta ar vietām, vēsturiskas un arheoloģiskas nozīmes, ar savu seno pieminekļu dažādu vēsturisko vecumā - no gotikas stila nocietinātajām pilīm, baroka savrupmājas maziem 19.gadsimta muižām. Starp daudz apmeklētās ēkās ievērojamu mākslas un arhitektūras nozīmes pils Moszna, drupas 19. gadsimta savrupmāju Kopice, Silēzijas Piast dinastija pils Brzeg un vēlā baroka savrupmāja KAMIEN Śląski.

Apmeklējot Opoles reģionā, viens nevar palīdzēt, bet apmeklēt Krasiejów, apvidū šajā Gmina par Ozimek, kur viens no pasaules vadošais Vislielākās paleontoloģijas atklājumiem ir nesen veikts. Labi saglabājušās komplekts fosilijas no triasa rāpuļu atrodami šeit datējami ar apmēram pirms 225 miljoni gadu. Ir plānots izveidot muzeju un tūrisma vietu, lai panāktu dzirksteli cerību tūristu atmodas reģionā. 2005.gada janvārī, pastāvīgā ekspozīcija ar nosaukumu "Pastaiga ar Dinosaur" tika atvērts bijušajā pamatskolā.

Ekonomija
Opole Land izceļas nacionāli pateicoties tās lielo ekonomisko un investīciju potenciālu un ātru ātrumu īpašumtiesību pārmaiņas. Industry raksturo vienotu izplatīšanu visā vojevodistē un daudzveidīgu struktūru. Pēc 2004. gada beigās bija vairāk nekā 90000 uzņēmumu, kas darbojas šeit, starp tiem daži astoņdesmit tūkstoši privātās ones. Celtniecība un celtniecības nozare, elektrisko mašīnu un metāla rūpniecība, ķīmiskā rūpniecība, degvielas un enerģijas nozare, mēslojums rūpniecība, mēbeļu rūpniecība, vieglā un pārtikas rūpniecība ir dominējošie nozares. Kokss, cements, kaļķi, slāpekļa mēslošanas līdzekļu, gremošanas tauki un eļļas, kravas automašīnas, traktori un darbgaldi metāla plastmasas strādā kontu dominējošo daļu country's ražošanu un nodarbinātību.


Vojevodiste ir devis priekšroku dažiem potenciālajiem nākotnes investīciju projektiem jomās, proti, attīstību jomās Eiropas transporta koridora ietvaros (un ap A4 automaģistrāles, bijušais lidostas in Skarbimierz), kādi ir Wałbrzych speciālās ekonomiskās zonas "Invest Park "Nysa, Strzelce Opolskie Ekonomikas zona, high - tech zona, kas ir salīdzināms ar Silicon Valley, ko sauc par" Jackowa Dolina "in Kędzierzyn-Koźle vai Kluczbork ekonomiskās zonas nerunājot par tiem izcilākajiem.

Izglītība, zinātne un kultūra
Opole vojevodiste piedāvā dažādas izglītības iespējas un ēdienus. Reģiona seši augstākās izglītības iestādēm (ieskaitot profesionālās apliecības) nodrošina nepieciešamo pētniecības infrastruktūru. No Opoles pilsēta ir reģiona lielākais akadēmiskais centrs, mājas Opoles universitāte, Tehniskās universitātes Opole, ārstu valsts arodvidusskolā un skolas vadības un administrācijas, ar vairāk nekā 31000 augstskolu studentiem. Divas citas augstākās izglītības iestādes, kas reģionā ir Valsts tehniskās arodvidusskola Nysa un skola Humanitāro un pedagoģijas Brzeg. Turklāt daudzi satelīta filiāles valsts augstskolās ir izveidotas arī citās reģiona pilsētās.

Pētnieciskais potenciāls Opoles vojevodistē ir papildināts ar četriem pētniecības iekārtām (Institute of Mineral Būvmateriālu, "Blachownia" Institute of Heavy Organiskās sintēzes in Kedzierzyn, Polijas Zinātņu akadēmijas - institūts Vides tehnoloģiju) ar Silēzijas institūtu par vadošo centru, un Opolski Park Technologiczny (Opole High - Tech Park).
Starp spilgtākajiem kultūras institūcijām pilsētā ir Józef Elsner Opole filharmonijas (kas sniedza koncertu uz Briseles Grand Place, lai atzīmētu pievienošanos Polijas stājas ES, un izteica lielu koncertturnejā Ķīnā 2004-2005), Jan Kochanowski teātris (kas katru gadu rīko "Polijas Classic Teātra konfrontāciju"), vai Alojzy Smolka teātris par lelli un aktieris Opoles (National festivāls Leļļu Teātri). Un pēdējais, bet ne mazāk svarīgi, Opole Millennium amfiteātris, rīko ikgadējo Nacionālo festivāls Polijas Dziesmu.

Daudzi out-of reģiona galvaspilsētu periodisko kultūras pasākumi tiek organizēti: mūzikas svētki ziedošu acāliju (in Moszna pils), Festival angļu Dziesmu un Starptautiskā dzejnieka iebrukuma Silēzijas Piast dinastijas pils Brzeg "Gaude Mater Polonia piemiņai Vincent de Kielcza "vai Starptautiskais Percussion festivāls.


Papildu informāciju var iegūt mājas lapā Opoles vojevodistē: www.umwo.opole.pl

Regional Information
Area sq.km: 9,412
Population: 991,161
Member since: 2008
Recipes: 26
Business members: 56
Facebook