Opole vojevodiste - moderna, draudzīgi, labi organizēta

Opole vojevodiste atrodas Polijas dienvidrietumos, kas robežojas ar Čehijas Republiku un četrām Polijas provincēm - Lejassilēzijas, Lielpolijas, Lodzas un Silēzijas. Ērta atrašanās vieta galvenajos tranzīta maršrutos pa dzelzceļu, autoceļiem un Odra upes iekšzemes ūdensceļiem ir svarīgs reģions.

Tā lepojas ar Dienvidpolijas vissvarīgāko masu tranzīta maršrutu - A4 automaģistrāle, ragana ir Trans-Eiropas Berlīnes-Kijevas transporta koridora daļa. Uz dienvidiem Opole vojevodiste piekrīt sešām robežšķērsošanas vietām ar Čehijas Republiku. Dzelzceļa līnija šķērso austrumu-rietumu robežu. Plānots, ka maršruts tiks iekļauts Eiropas dzelzceļa tīklā, tādējādi nodrošinot stabilu pamatu ilgtspējīgai un dinamiskai Opoļu vojevodistes attīstībai.

Opoles apgabals ir Polijas, Vācijas, Silezijas un Čehijas kultūru un tradīciju krustojums. Šis kultūru kausēšanas komplekts ir palīdzējis radīt iecietību un izpratni sabiedrībā. Un patiesībā, kad Polijas administratīvā reforma 1998. gadā bija līdzsvars, Opoles zemes iedzīvotāji izteica apņēmību un ciešas saiknes ar reģionu un ieguva savu ceļu - lai būtu sava vojevodiste.


Tūrisma objekti
Reģionam ir lieliski klimata un dabas resursi, kā arī dažādas aktivitātes brīvā dabā. Vasaras un ziemas brīvdabas atpūtas un piedzīvojumu iespējas ir dažas no vislabākajām reģiona vietām, kuras raksturo daudzveidīga topogrāfija (Silēzijas augstienes, Silezijas zemiene un Sudetenas priekšgājieni, Oderas ieleja).
Lielu teritorijas daļu ieskauj meži ar četriem dabas parka, daudziem aizsargājamiem dabas rajoniem un biosfēras rezervātiem. Niemodlin Woods, Stobrawa Woods, Lubliniec un Racibórz Meži ir vieni no lielākajiem reģiona mežiem.
Ceļotāji un riteņbraucēji var novērtēt piedzīvojumus pa St Ann's Hill vai Opava kalniem (netālu no Čehijas robežas). Pēdējos gados Moszczanka, Pokrzywna, Jarnołtówek ir uzcelti daudzi mūsdienīgi atpūtas kūrorti ar jaunākajām spa procedūrām (peldbaseini, klasiskās masāžas, džakuzi utt.). Kamień Śląski ciematā jūs varat atrast pirmo sanatoriju valstī, lai piedāvātu Kneipas terapiju.
Pļavu, sauļošanās un ūdens sporta cienītāji var pavadīt brīvo laiku reģiona aizsprostu ezeros Turavā netālu no Opoles, Nysa ezera un Otmuchów ezera pie Opavas kalnu pēdu.

Opole Silēzija ir bagāta ar vēsturiskajām un arheoloģiskajām apskates vietām, ar seniem dažādu vēsturisko laikmetu pieminekļiem - no gotikas stila stiprinātiem pilis, baroka savrupmājas uz mazajām 19. gadsimta muižām. Starp ievērojamām mākslinieciskām un arhitektoniski interesantām celtnēm ir pils Mosznā, 19. gadsimta muižas drupas Kopī, Silēzijas Piastas dinastijas pils Brzegā un vēlīnā baroka muiža Kamień Śląski.

Apmeklējot Opoles reģionu, nevar palīdzēt, bet apmeklēt Krasjevu, Ozimekas ģimenes mikrorajonu, kur nesen ir izveidots viens no pasaules lielākajiem paleontoloģiskajiem atklājumiem. Labi saglabājušies triazu rāpuļu fosiliju komplekts, kas atradies šeit, ir aptuveni 225 miljoni gadu atpakaļ. Ir plānots izveidot muzeju un tūrisma objektu, lai radītu cerību tūrisma atdzīvināšanai reģionā. 2005. gada janvārī bijušajā pamatskolā tika atklāta pastāvīga izstāde "Pastaiga ar dinozauru".Izglītība, zinātne un kultūra
Opole vojevodiste piedāvā dažādas izglītības iespējas un specialitātes. Reģiona sešas augstākās izglītības iestādes (tostarp profesionālās) nodrošina nepieciešamo pētniecības infrastruktūru. Opoles pilsēta ir Reģiona lielākais akadēmiskais centrs, kas atrodas Opoles Universitātes, Opoles Tehniskās universitātes, Valsts medicīnas profesionālās skolas un Vadības un administrācijas skolas, kur ir vairāk kā trīsdesmit tūkstoši augstskolu studentu. Reģionā ir divas citas augstākās izglītības iestādes: Nysa Valsts tehniskā arodskola un Humanitāro zinātņu un pedagoģijas skola Brzegā. Turklāt daudzās valsts universitāšu satelītu filiāles ir izveidotas citās reģiona pilsētās.

Opoles vojevodistes pētniecības potenciālu pabeidz četras pētniecības telpas (Minerālu celtniecības materiālu institūts, Kędzierzinas Polijas Zinātņu akadēmijas - Vācijas tehnoloģiju institūts "Blachownia" institūts, Vides tehnoloģiju institūts - Silēzijas institūts), kā vadošais centrs. un Opolski Park Technologiczny (Opole High - Tech Park).
Starp ievērojamām kultūras iestādēm pilsētā ir Józefa Elsnera Opolas filharmonija (kas koncertēja Brisele Grand Place, lai atzīmētu Polijas pievienošanos ES, un no 2004. līdz 2005. gadam veica lielu koncertturneju Ķīnā), Jan Kochanowski teātrī (kas katru gadu vada "Polijas klasisko teātra konfrontāciju"), vai Alojija Smolka leļļu teātra un aktiera Opolē (Nacionālo leļļu teātru festivālu). Un, visbeidzot, Opole Millennium Amphitheater, kas rīko ikgadējo Nacionālo Dziesmu svētku.

Daudzi no reģiona galvaspilsētas organizē periodiskus kultūras pasākumus: Ziemassvētku azalēžu mūzikas svētki (Mosznas pils), Slesijas Piasta dinastijas pili Brzežā, Angļu dziesmu festivāls un starptautiskā dzejnieku iebrukums "Gaude Mater Polonia memoriamā Vincent de Kielcza "vai Starptautiskais sērkociņu festivāls.


Papildu informāciju var iegūt Opoles vojevodistes tīmekļa vietnē: www.opolskie.pl

Regional Information
Area sq.km: 9,412
Population: 991,161
Member since: 2008
Recipes: 16
Business members: 69
Facebook