Wielkopolska reģions

Wielkopolska ir viens no lielākajiem Polijas reģioniem. Platība ir 29 826 km2, kas veido 9,5% no kopējās Polijas teritorijas.
Province sastāv no 35 rajoniem.

Valsts administratīvā vienība ir kopiena. Reģionā ir 226 kopienas. Gan apgabali un kopienas ir ļoti atšķirīgas teritorijas, iedzīvotāju un ekonomiskā potenciāla ziņā.
Provinces lielākā pilsēta ir tās galvaspilsēta - Poznaņa ar 580 tūkstošiem iedzīvotāju (Polijas piektā lielākā pilsēta pēc iedzīvotāju skaita).

Wielkopolska provinces ekonomika ir strukturāli līdzsvarota un attīstīta, un tā ir reģions, ko Polijā ved daudzās ekonomiskās aktivitātes nozarēs. Tirdzniecības un finanšu pakalpojumu nozare attīstās dinamiski. Reģionālo ekonomiku raksturo subreģionu attīstības dažādošana. Tas ir dažādu Wielkopolski daļu dabas attīstības rezultāts.

Reģiona svarīgākās ekonomiskās iezīmes ir šādas:
- Poznaņā, kas atrodas reģionā, kopā ar apkārtējām teritorijām ir būtisks izaugsmes punkts visās ekonomikas nozarēs, tā ir joma, kurā ražošanas un pakalpojumu nozares, uzņēmējdarbības, augstākās izglītības iestādes, zinātniskās, pētniecības un dizaina vienības ir koncentrēta
- reģiona centrālais un dienvidu apgabals, kopā ar Poznaņas lauksaimniecības teritoriju, ir ļoti produktīvs un nodrošina ēdienu lielpolijai un citiem reģioniem, kā arī attīstītajai rūpniecībai, jo īpaši pārtikai,
- provinces austrumu daļa veido pamatu degvielas un enerģijas kompleksam, kā arī metalurģijai,
- apgabala ziemeļdaļa, kas galvenokārt ir mežs ar attīstītu kokapstrādes nozari.

Wielkopolska ir ideāls galamērķis tiem, kas vēlas pavadīt laiku pa mājām. Reģionā ir plašs dažādu tūrisma formu spektrs. Daudzveidīga ainava, ezeri un upju ielejas, meži, nacionālie un ainavu parki, dabas rezervāti un dabas pieminekļi padara Wielkopolska par lielisku dabas vērtību. Vēsturiskie artefakti, arhitektūras pieminekļu daudzums, muzeji un piemiņas telpas.
Reģiona ziemeļu un rietumu daļā dominē daba: ainava ar lielāku ezeru skaitu, lielāki meža kompleksi un daudzveidīga zemes konfigurācija.
Austrumu un īpaši dienvidu daļa, kurā ir mazāk ezeru un mežu, piedāvā daudz vairāk pieminekļu ar lielu vēsturisko un māksliniecisko vērtību. Arī agrotīrisms aug popularitāti, tūristu var atrast atvieglojumu, dabu un baudīt vietējos ēdienus.

Wielkopolska reģiona padome atbalsta augstas kvalitātes tradicionālo pārtikas produktu ražošanu, piedaloties starptautiskās tirdzniecības izstādēs, popularizējot vietējos nedēļas nogales tirgus, izplatot tradicionālo produktu katalogu, apmācības un seminārus.

Kulinārijas mantojuma tīkls Wielkopolska šobrīd ir 131 dalībnieks.

Regional Information
Area sq.km: 29,826 
Population: 3,489,210 
Member since: 2008
Recipes: 11
Business members: 125
Homepage Facebook