Świętokrzyskie

Świętokrzyskie vojevodiste atrodas dienvidaustrumu Polijā, šķērsojot no svarīgākajiem komunikāciju takas. Reģions ar tās nosaukums nāk no Świętokrzyskie kalnos (Svētā Krusta kalni) undulating ap savu kapitālu, Kielce, pieder lielākā ģeogrāfiskā reģionā Mazpolijas augstienē (Wyżyna Małopolska). To ieskauj Pilica upe no rietumiem un no dienvidiem un austrumiem no Vislas. Interesantākās un retu sugu augi un dzīvnieki ir saglabājušies daudzi dabas rezervātos un ainavu parkiem.

Viena no vecākajām kalnu grēdas Eiropā, Świętokrzyskie kalni agrāk bija pazīstams kā Raganu vākšanas punktu par viņu ellišķīgs jautri un dejām. Tādas ir tautas pasakas, bet akmens kulta krastmala joprojām no par 8 gadsimtā, ap galu Svētā Krusta kalna, ir pierādījumi par pagānu dievkalpojumu. Jo Świętokrzyskie kalniem daudzi pēdas no varoņa un traģisko pagātni šīs zemes var atrast - pagātne aprakstīt ar vienu no lielākajiem dēliem zemes - rakstnieks Stefans Żeromski.

No Świętokrzyskie reģionā ēdienkarte nevar pastāvēt bez kartupeļiem, liekulīgs ēdieniem un miežu, prosas vai griķu putraimi. Kā gaļu reti parādījās vietējā uzturā pagātnē, tas tika veiksmīgi aizstāta ar augļu, dārzeņu un piena produktiem. Visraksturīgākā ēdiens no mūsu reģionā ir zalewajka Świętokrzyska, sava veida skābo zupa izgatavoti no raudzētas rudzu miltiem un kartupeļiem. Reģionālās kūkas un rudzu maize būs apmierināt visprasīgāko gaumi, tāpat kā garšīgi Świętokrzyski un fałkowski medus. Korczyńska pupiņas ir raksturīga produkts Ponidzie, bet prosa, no kura prosas putraimi tiek ražoti, tiek identificēta ar apkaimē Opatów. Sandomierski zeme ir pazīstama ābeļdārzi un tomātu stādījumos, tāpat kā Szydłów un tās apkārtnē ir slavens ar savu plūmēm. Austrumu daļa no reģiona klāj zemeņu laukiem, kur "buska faworytka" ("Busko mīļākie") ir populārākais suga.

Strauji attīstot tradicionālās restorāniem un lauku tūrisms piedāvāt neaizmirstamu un neticami kulinārijas pieredzi. Jūs varat izmēģināt nātru zupa vai skābeņu zupu seko ar kartupeļu klimpām, un ir dažas gardus mājās gatavotu ogu degvīnu desertu.

Kāpēc gaidīt? Nāciet uz Świętokrzyskie reģionā un nodošanai brīnišķīgi tūrisma objektu šarmu un mūsu ārkārtas pārtikas garšu.

Regional Information
Area sq.km: 11,672 
Population: 1,263,176 
Member since: 2009
Recipes: 52
Business members: 81