Dalmācija - mūžīga iedvesma!

Centrālā daļa Adrijas jūras piekrastē, no Marina ziemeļos līdz Gradac dienvidos, dziļi sagatavots saskaņā ar svārkiem uz apkārtējiem kalniem, ar virkni salu un desmitiem kilometru oļu pludmales, ar zaļu iekšzemes tālāk bagātināto upes Jadro un Cetinas, ir tūrisma zona ar garu un tradīcijām, vēsturi un kultūru.

Par dabas skaistumu neparasta kombinācija bagātina Senas, veco horvātu, romānikas un vietējā tautas arhitektūru, kas ir atspoguļota gar krastu un salu mazās pilsētās un pilsētu centros, piedāvā viesiem dažādas iespējas atpūtai un jautri, A Lulling klusuma bet arī skaļš Vidusjūras naktis ietin siltā brīze no dienvidiem.
Tas, kas ir kopīgs tas viss ir vienkāršs un silts nelaimīgs welcome jūsu saimniekiem, to jautrs un skaļš dabu, un to neslēpts vēlmi piedāvāja piedāvāt saviem viesiem labāko viss.

Tas ir dārgums, ko nevar iepakoti ceļasomu, atgriežoties mājās, bet tas būs aizpildīt jūsu dvēseli līdz nākamās vizītes centrā Adrijas - galamērķis mūžīgo iedvesmu!
Split-Dalmatia County ir lielākais Horvātijas novads ar kopējo platību 14106.40 km2.

Ģeogrāfiski tā atrodas centrālajā daļā Adrijas krastu. Tā stiepjas no Vrlika ziemeļos līdz vistālāk Horvātijas salas Palagruza dienvidos, un no Marina rietumos līdz Vrgorac austrumos.

Split-Dalmatia novadu robežas: apvidus robežojas ziemeļos ar Bosnijas un Hercegovinas Republikā, uz austrumiem ar Dubrovnik-Neretva novadu, un tas attiecas uz dienvidiem no robežas ar Horvātijas teritoriālajiem ūdeņiem.

Apgabals ir sadalīts trīs ģeogrāfiskās apakšvienībās:
• iekšzemi,
• piekrastes zona
• salas.

Iekšzemi, kontinentālajā daļā novadu, ir crisscrossed ar kalniem, kas darbojas paralēli piekrasti. Teritorija ir mazapdzīvota un ekonomiski vāja.
Piekrastes zona padara šauras sloksnes gar krastu starp kalnu grēdas un jūru. Šī joma ir ļoti urbanizēta un ekonomiski attīstīta, salīdzinot ar iekšzemi. Salas ir mazapdzīvoti, ekonomiski attīstīta nekā iekšzemē; Tomēr dažādu apstākļu dēļ, viņi ir piedzīvojuši pastāvīgu emigrāciju iedzīvotāju.

Sala platība novada veido 74 salu un 57 saliņām un rifi. Lielums un iedzīvotāju skaits sasniedz 5 salām, kuras Čiovo, Solta, Brač, Hvar un Vis; un 6 vairāk apdzīvotās salas: Veli Drvenik Mali Drvenik St. Clement, Scedro Bisevo un Andreja.

Split-Dalmatia County atrodas zonā Adrijas veida Vidusjūras klimats, kuru pamata funkcijas ir karstas un sausas vasaras un maigas, mitras ziemas.

Regional Information
Area sq.km: 4,540
Population: 454,798
Member since: 2013
Recipes: 56
Business members: 42
Facebook Twitter