Вармінсько-Мазурського Powiśle

Вармінсько-Мазурське воєводство (воєводство є найбільшим адміністрації одиниця в Польщі, в зв'язку з адміністративним поділом країни) розташована в північно-східній частині Польщі. Він складається з історичних регіонів Вармії, Мазур та Powiśle. У зв'язку з якостями свого характеру, він визнаний одним з найкрасивіших районів Польщі.

Вармінсько-Мазурське воєводство

Вармінсько-Мазурське воєводство є четвертим за величиною регіоні Польщі з площею більше 24 000 км ².
Адміністративний поділ: 116 гмін, 19 повітів.
Столиця регіону: Ольштин (населення понад 170 000.).
Інші міста: Ельблонг (населення 130 000)., Elk (населення 60 000).
Ліси: 29,7% площ,
Водні об'єкти: 6% площі,
Оброблювані землі: 54% площ

Вармінсько-Мазурське проживає населення більше 1,4 млн. чоловік. Середня щільність населення найнижча в Польщі, з 59 чоловік на один квадратний кілометр (Польща - 122).

Це найбільш етнічно неоднорідною територією країни з численних національних меншин: українці (близько 80.000), німці (20.000), циган, білорусів та ін
Оброблювані землі займають 54% площі воєводства з 33,4% ріллі, 7,5% пасовищ і 0,1% фруктових садів в той час як ліси складають 29,7% від загального обсягу.

Природних умовах (короткий вегетаційний період, рельєф місцевості диверсифікації конфігурації та грунту) встановлений сільського господарства воєводства вимога високого рівня територіального розвитку й причиною того, що окремі видатки сільськогосподарського виробництва вище, з прибутковістю нижче, ніж в інших регіонах країни.

Майже всі господарства знаходяться в приватних руках. Площа середнього індивідуального господарства є досить великою і становить 14 га, у той час як частка запасів більше, ніж 20 га (14,5%) виразно перевершує середні показники по країні. Води воєводства органів займають 6. 0% від його площі, на частку яких припадає 18,2% від загального польських водах. Рибогосподарські відіграє важливу роль в регіоні і діє на трьох рівнях: озеро управління, ставок управління і річкового управління. Морське рибальство здійснюється у водах Вісли Bay. Що стосується ринку масштабі, то, регіональному сільському господарстві в основному виробляє і переробляє зернові (79,4% орних земель) і картопля (3,8%). Розведення в основному охоплює птиці, свиней, великої рогатої худоби, коней і невелика кількість овець.

Вармінсько-Мазурське воєводство, як одного з найменш забруднених регіонів країни, покрита Зелені легені Польщі програми. Основними секторами економіки складають здорову виробництво харчових продуктів, деревообробна промисловість, про-екологічного управління лісовим господарством, еко-туризм, а також виробництво шин, машин і обладнання з використанням чистих промислових технологій та відновлювальних джерел енергії.

Переважаючий сектори включають виробництво продуктів харчування і напоїв (близько 32,2% промислового виробництва продаються), меблі (близько 14,3%), електричні машини і апарати (близько 4,3%), одяг і хутра (близько 1,6%). 42,5% виробництва у країні гумових товарів надходить з Ольштина, де знаходиться шинного заводу.

З ВВП на душу населення тис. зл 14065 Вармінсько-Мазурське воєводство має рейтинг нижче середньої по країні (19 430). В кінці 2002 року він залишився на рівні 72% від Польської середньої.

Вармінсько-Мазурське воєводство має 110390 господарюючими суб'єктами, зареєстрованими відповідно до REGON системи з переважанням приватного сектору, на частку якого припадає 94%.
Промислового виробництва продаються в регіоні доходить до 13900 млн злотих, який займає площу в одинадцятій позиції серед 16 воєводств. Частка приватного сектора в промисловому виробництві продав становить 86%. Серед загального числа господарюючих суб'єктів, 76,3% установ перебувають у віданні фізичних осіб, 0,7% кооперативів і 10,9% комерційних юридичних компаній, тоді як державних підприємств припадає всього лише за 0,056% від загальної кількості.

Вармії і Мазур є область чудових туристичних та розважальних якостей. Це називається земля тисячі озер, хоча їх кількість повинна бути подвоєна.
Найбільші озера Снярдви (113,8 км ²) і Мамри (104,4 км ²), а найглибша з них відносяться Wukśniki (68 м), Babięta Вельке (65 м), Piłakno (56,6 м) і Ełckie озеро (55,8 м). Деякі з озер, з'єднаних каналами і ріками, тягнуться до маршрутів multikilometre води, серед яких благо воєводства також внесли свій внесок у ліси і дрімучі ліси займають близько 30% площі і житло численні парки пейзажі, а також заповідники кращих відомі один канал Elbląski з системою пандусів дозволяє ... земля рейсу.

Багатством воєводства також внесли свій внесок у ліси і дрімучі ліси займають близько 30% площі і житло численні парки пейзажі, а також природні заповідники.
Краса природного ландшафту є повним, завдяки штучних споруд, а саме: добре зберегти готичних замків, церков та палаців. 16 з 100 пам'ятників записали в список незвичайних пам'яток Польщі, розроблений газеті "Rzeczpospolita", знаходиться в Вармії і Мазур. Туристичні пам'ятки причиною того, що регіон в середньому відвідує близько 5 мільйонів туристів на рік, кожен п'ятий за кордону. Регіон пропонує більше 34 000 спальних місць в їх розпорядженні.

Багатьох туристів приваблює поля Грюнвальда, де в 1410 році союзні польські та литовські війська розгромили Тевтонський орден. З року в рік ювілею битви відзначали з виступами передати дух минулих днів і уявлення лицар культури. Інші визначні пам'ятки, які також користуються великим інтересом у туристів, включають руїни військового штабу колишнього Гітлера в Gierloz поблизу Кентшин, а також Музей народної будівлі в Olsztynek.

Regional Information
Area sq.km: 24,173
Population: 1,440,000 (2014) 
Member since: 2005
Recipes: 120
Business members: 136
Homepage Facebook