Опольське - сучасний, доброзичливий, добре організована

Ополе воєводство розташоване в південно-західній частині Польщі, що межує з Чехією та чотирма польськими провінціями Нижньої Сілезії, Великопольської, Лодзь і Сілезії. Зручне розташування на основних транзитних шляхах залізничним транспортом, автодорогою та внутрішніми водними шляхами Одри є важливим достоїнством регіону.

Він може похвалитися найважливішим масовим транзитним маршрутом Південної Польщі - автострадою А4, яка є частиною транспортного коридору Транс'європейський Берлін-Київ. На півдні Опольське воєводство розділяє шість прикордонних переходів з Чехією. Міжнародний залізничний шлях на схід-захід проходить через Регіон. Маршрут планується включити до Транс'європейської залізничної мережі, що забезпечить міцні основи для сталого та динамічного розвитку Ополе Воєводства.

Ополецький край - перехрестя польських, німецьких, сілезьких та чеських культур та традицій. Це танення культури сприяло створенню толерантності та розуміння в суспільстві. І фактично, коли в адміністративній реформі Польщі у 1998 році виникла рівновага, громадяни Опольської землі висловили свою рішучість і міцні зв'язки з Регіоном і отримали свій власний шлях - мати свій власний воєводство.


Туристичні пам'ятки
Регіон має чудовий клімат та природні об'єкти, а також пропонує різноманітні види відпочинку на природі. Відпочинок в літній та зимовий час на відкритому повітрі та пригодницькі можливості - це одне з найпрекрасніших місць у регіоні, яке характеризується різноманітною рельєфністю (Силезькі височини, Силезськая низовина та частина Судетінських передпліччя, долина Одер).
Велика частина території покрита лісами з чотирма природними парками, багатьма природними природними територіями та біосферними заповідниками. Ліси Niemodlin Woods, Stobrawa Woods, Lubliniec та Racibórz є одними з найбільших лісів регіону.
Похідники та велосипедисти можуть оцінити пригоди по дорогах св. Анни, або гори Опава (поблизу навколо чеського кордону). В останні роки в Мощчанках, Покрівні, Ярноутовке побудовано багато сучасних курортів відпочинку з останніми курортними процедурами (басейни, класичні масажі, джакузі та ін.). У селі Кам'ян Śląski ви можете знайти перший санаторій в країні, щоб запропонувати терапію Кнейп.
Любителі плавання, сонячних ванн та водних видів спорту можуть насолоджуватися відпочинком на озерах греблі регіону в Турава біля Ополе, озера Нісса та Отумкувського озера в ногах гори Опава.

Ополе Сілезія має багато історичних і археологічних пам'яток, з його давніми пам'ятками різного історичного віку - від фортець в стилі готичного стилю, барочних особняків до малих садиб 19 століття. Серед найбільш відвіданих будівель, що мають значний артистичний та архітектурний інтерес, - замок у Мошні, руїни особняка 19-го століття в Копці, замок Силезької династії Піаст у Бжеге та особняк пізнього бароко в Камеєн-Шлезскій.

Відвідуючи Опольську область, не можна не відвідати Krasiejów, місця в Гміна Озімека, де нещодавно було зроблено одне з найбільших палеонтологічних відкриттів у світі. Добре збережений набір скам'янілостей тріасових плазунів знайдений тут приблизно 225 мільйонів років тому. Планується створити музейний та туристичний майданчик для виявлення іскорки надії на відродження туристів у регіоні. У січні 2005 року в колишній початковій школі була відкрита постійна виставка "Прогулянки з динозаврами".Освіта, наука і культура
Ополе Воєводство пропонує різноманітні освітні можливості та спеціальності. Шість вищих навчальних закладів Регіону (включаючи професійні) забезпечують необхідну дослідницьку інфраструктуру. Місто Ополе є найбільшим академічним центром регіону, де проживає Ополе університет, Технічний університет Ополе, Державне медичне професійне училище та Школа управління та адміністрування, з яких більше тридцяти тисяч студентів університету. Дві інші вищі навчальні заклади регіону - це Державна технічна школа в Нісі та Школа гуманітарних та педагогічних наук у Бжеге. Крім того, у багатьох містах регіону створено багато супутникових філій університетів країни.

Дослідницький потенціал Ополе Воєводства завершується чотирма науковими установами (Інститут мінеральних будівельних матеріалів, Інститут сильного органічного синтезу "Блачовінія" в Кенджижине, Польська академія наук - Інститут екологічних технологій) з Силезьким інститутом як провідний центр, і Опольський парк технологiчний (Опольський високотехнологічний парк).
Серед визначних закладів культури в місті є філармонія ім. Юзефа Ельснера "Ополе" (концерт на Брюссельському "Гранд-Плейс" для ознайомлення з приєднанням Польщі до ЄС та великий концертний тур в Китаї у 2004-2005 роках), театр Яна Кочановського (що щороку проводить "Польську класичну театральну конфронтацію"), або театр Алойзи Смольки, куклу та актора в Ополі (Національний фестиваль лялькових театрів). І останнє, але не менш важливе - Аполфіте тисячоліття в Ополі, який проводить щорічний Національний фестиваль польської пісні.

У багатьох столицях регіону проводяться періодичні культурні заходи: музичний свято квітучих азалії (замок у Мошні), фестиваль англійської пісні та вторгнення міжнародних поетів в замок династії Силезьких піастів у Бжеге "Gaude Mater Polonia в пам'ять про Вінсент де Кельц "або Міжнародний фестиваль перкусії.


Додаткову інформацію можна отримати на сайті Ополе Воєводства: www.opolskie.pl

Regional Information
Area sq.km: 9,412
Population: 991,161
Member since: 2008
Recipes: 16
Business members: 69
Facebook