Småland'daki

Småland mutfak deneyimleri dolu bir ildir. Onların restoranlar, mağazalar ve çiftlikleri ile, hizmet satmak ve kendi yerel alan spesiyaliteleri üreten küçük işletmelerin bir dizi bulacaksınız. Onlar mutfak mirası gurur duyuyoruz ve onların misafirlerine hizmet etmek için tablo ayarlamak. Eğer patates gözleme, kızarmış şalgam, sudak, turna pate fileto, turşu Baltık ringa balığı, somon-puding, haşlanmış kerevit, çavdar ekmeği tatmak istiyorum, kaba zemin sosis, karaciğer puding, patates sosis füme, tuzlu led kurutulmuş koyun eti, ardıç içki, lingo berry reçel, çiftçiler Topuz, Beesting puding ve ünlü Småland cheese cake bükülmüş? Yeni başlayanlar için!

Yüzyıllar önce Småland Danimarka ve İsveç arasındaki sınırda bazı zamanlar ulaşılmaz ve bağımsız bölge oldu. Bu kontrast ve zengin bir manzara ile dolu bir ildir. Sen doğu göl Vättern Highlands olduğu gibi, Kalmar eski şehir etrafında kıyı bölgelerinde olduğu gibi bereketli tarım alanları, ve taşlı zemin hem de bulacaksınız. Ama aynı zamanda, büyük ormanlar, geniş bataklıkları ve çok sayıda göl ve akarsu bulacaksınız.

Småland'daki sakinleri doğanın kullanımını kendi kiler yapabilmek için ustaca olmak zorunda kalmışlardır. Onlar ekimi ya da yetiştirme, balık tutma veya avlanma yoluyla orman ve alanlarda, zorlama olduğunu malzemeler ve birincil üretim, Småland'daki mutfak gelenekleri kendi damgasını vurmuştur. Eski güvenilir tarifleri hala kullanımda ve sık sık, ama Småland'daki dan gerçekten üretilmiş malzemelerle hazırlanan yeni yemekler bir sürü de var.

Sen "Småländska Smaker" Småland'daki Turist Bilgi Büroları ve bizim üye şirketlerinde (Småland'daki Tatlar) bizim Broschüre bulacaksınız. İsveç güneydoğusundaki, Småland'daki iline hoş geldiniz.

Facebook, Bölgesel Matkultur Småland bizi takip edin!

Regional Information
Area sq.km: 29,330
Population: 735,370 (2014)
Member since: 1999
Recipes: 11
Business members: 51
Facebook