Skåne - cennet bir tat!

Scanian manzarası, iyi yemek ve keşif heyecanı için kalbi olan ziyaretçiler için sürekli bir ilham kaynağıdır. Scania, geniş düzlükler, kolza tohumu, pilalléer, mil ve kilometrelerce beyaz kumlu plajlar ve kaleler manzarasının yanı sıra derin ormanlar ve sarp kayalıklar sunmaktadır. Scanian yemek kültürü, Skåne coğrafi koşulları tarafından şekillendirilmiştir. Üç taraftan denize yakınlık, ılıman iklim, elverişli bir toprak ve iç ve kıyı arasındaki kısa mesafeler, tahıl ve sebze tarlaları, meyve bahçeleri, hayvancılık ve kıyı balıkçılığı gibi yüksek kaliteli ürünler için koşullar yaratmıştır. Skåne'ın hem gastronomi hem de gıda teknolojisi için bir merkez haline gelmesi şaşırtıcı değildir.

Skåne'de yiyecekler her zaman yaşamın önemli bir parçası olmuştur. Peyzajın her yerinde, bu geleneğe tanıklık eden hanlar, tavernalar ve çiftlik dükkanları var. Burada ziyaretçiler ringa balığı, muhallebi, kaz, füme veya kızarmış yılan balığı gibi geleneksel yemeklerle karşılaşırlar. İşte domuz eti, sığır eti, kuzu eti, geyik eti ve kümes hayvanlarının iyi et yemekleri. Scanian yemek kültürü, bölgesel ürünlere dayanan geleneklerdeki yeni yaratılan yemeklerle sürekli olarak gelişmektedir. Skåne ringa tezgahı ile bir mutfak yolculuğu şarttır, burada test edilmesi gereken bir çeşittir. Kıyıların çevresinde, en lezzetli tütsülenmiş balıkların, belki de çok iyi bir Scanian çavdar ekmeğinin tadını çıkarabileceğiniz çok sayıda duman evi bulunmaktadır.

Skånes manzara balıkları, birçok farklı şekilde hazırlanabilen yılan balığıdır. Ekim - Kasım aylarında sahiller boyunca avlanırlar ve daha sonra yılanbalığı bayramlarını birçok farklı hazırlıkla düzenlerler. Hanöbay boyunca uzanan Ålabodarna, kilometrelerce kumlu plajı ziyaret etmeye değer. Ya da tüm elma ağaçlarının çiçek açması veya eylül ağaçlarının güzel meyvelerle dolu olduğu zamanlarda, en güzel olduğu Mayıs ayında bir elma bahçesi ziyaret edin.

Her şey mümkündür - sadece bahçeye adım atıp misafirperverliğin tadını çıkarın!

Regional Information
Area sq.km: 10,939
Population: 1,286,584 (2014)
Member since: 1995
Recipes: 66
Business members: 78
Homepage Facebook