Opole Voivodeship - modern, samimi, iyi organize

Opole Voyvodalığı Çek Cumhuriyeti ve Aşağı Silezya, Wielkopolska, Łódź ve Silezya dört Polonyalı ilde sınırındaki güneybatı Polonya'da yatıyor. Demiryolu, karayolu ve Odra Nehri tarafından büyük transit güzergahlarda Elverişli konumu içsu bölgeye önemli bir varlıktır.

Kiev ulaştırma koridoru - cadı Trans-Avrupa Berlin parçasıdır, A4 otoyol - Bu Güney Polonya'nın en önemli toplu taşıma güzergahı sahiptir. Güneyde, Opole Voyvodalığı Çek Cumhuriyeti altı sınır geçişlerini paylaşıyor. Uluslararası bir doğu-batı demiryolu güzergahı Bölge'de geçer. Rota böylece Opole Voivodeship sürekli ve dinamik bir gelişim için sağlam temeller sağlayan Trans-Avrupa Demiryolu Ağı dahil edilmesi planlanmaktadır.

Opole Bölge, Lehçe Almanca, Silezya ve Çek kültür ve geleneklerin bir kavşak olduğunu. Kültürlerin bu erime pot Toplumda hoşgörü ve anlayış oluşturmak için katkıda bulunmuştur. 1998 yılında Polonya'nın idari reform dengede asılı iken Ve aslında, Opole Land vatandaşların kararlılıklarını ve Bölge ile güçlü bağları dile getirdi ve kendi yol var - kendi Voivodeship var.
Opole Voivodeship Mareşal Ofisi, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi almaya ülkede ilk oldu.

Turizm gözde mekanları
Bölge mükemmel iklimi ve doğal varlıkları vardır ve açık hava etkinlikleri bir seçki sunuyor. Yaz ve kış rekreasyon ve macera fırsatları her yerde çeşitlendirilmiş topoğrafya ile karakterizedir Bölgesi'nde bulacaksınız en iyi bazıları (Silesian Yaylalar, Silezya Ovası ve Sudeten Foothills bir kısmı, Oder Vadisi).
Topraklarının büyük bir kısmı dört doğal parkları ile ormanlar, birçok korunan doğal alanlar ve biyosfer rezervleri ile kaplıdır. Niemodlin Woods, Stobrawa Woods, Lubliniec ve Racibórz Ormanları Bölgesi'nde en büyük ormanlar arasında yer almaktadır.
Yürüyüşçü ve bisikletçiler (kapat Çek sınır çevreler için) Opava Dağları St. Ann Hill yolları boyunca maceraları takdir, ya da. Birçok modern eğlence son kaplıca tedavisi imkanları ile tatil (yüzme havuzları, klasik masajlar, jakuzi, vb) Moszczanka, Pokrzywna, Jarnoltowek son yıllarda inşa edilmiştir. KAMIEN Śląski'yu köyünde Kneipp terapi sunan ülkede ilk sanatoryum bulabilirsiniz.
Yüzme, güneşlenme ve su sporları severler Opava Dağları'nın ayaklarının dibinde Opole veya Nysa Gölü ve Otmuchów Gölü yakınındaki Turawa Bölgenin baraj göllerinde de boş zamanlarını keyfini çıkarabilirsiniz.

Gotik tarzı müstahkem kaleler, Barok konakların küçük bir 19. yüzyıl malikanesi evler - Opole Silesia farklı tarihsel çağların antik anıtların, tarihi ve arkeolojik sitelere ilgi zengindir. Önemli sanatsal ve mimari ilgi çok ziyaret edilen binalar arasında Moszna kale, Kopice 19. yüzyıl konağının kalıntıları bulunmaktadır, Brzeg Silezya Piast Hanedanı Kalesi ve KAMIEN Śląski'da Geç Barok konak.

Opole Region ziyaret ederken, bir yardım edemem ama Krasiejow, Dünyanın En büyük paleontolojik bulgular biri son zamanlarda yapılmış Ozimek, bir GMINA bir yerellik ziyaret edemez. Burada bulunan Trias sürüngen fosilleri iyi korunmuş seti yaklaşık 225 milyon yıl önce uzanmaktadır. Bölgede turizm canlanması için umut kıvılcımını getirmek için bir müze ve turistik sitesi kurmak planlanmaktadır. 2005 yılı Ocak ayında, kalıcı bir sergi, eski ilkokul açıldı "Dinozor ile yürüyüş" başlıklı.

Ekonomi
Opole Arazi geniş ekonomik ve yatırım potansiyeli ve mülkiyet dönüşümleri hızlı oran nedeniyle ulusal sıyrılıyor. Sanayi Voivodeship boyunca muntazam dağılımı ile gerçekleştirilmektedir ve çeşitlendirilmiş bir yapı ile karakterize edilir. 2004 yılı sonunda, en fazla doksan bin işletmeler aralarında bazı seksen bin özel olanlar, burada çalışan vardı. Yapı ve inşaat sektörü, elektrikli makine ve metal sanayi, kimya sanayi, yakıt ve enerji sektörü, gübre sanayi, mobilya sanayi, hafif ve gıda sanayi ağırlıklı sanayi vardır. Kola, country's üretim ve istihdam baskın pay hesabı çalışan metal plastik çimento, kireç, azot gübreler, sindirim katı ve sıvı yağlar, kamyon, traktör ve makine araçları.


Voyvodalığı yani (içinde ve A4 otoyolu, Skarbimierz eski havaalanı civarında), Wałbrzych Özel Ekonomik Bölgesi "Invest bu Avrupa Ulaştırma Koridoru alanlarının gelişmesine, gelecekteki potansiyel yatırım projelerinin bazı bölgelerde öncelik vermiştir Park "Nysa, Strzelce Opolskie Ekonomik Alanı, yüksek - Silikon Vadisi olarak adlandırılan karşılaştırılabilir teknoloji alanı," Kędzierzyn-Koźle veya Kluczbork Ekonomik Bölgesinde Jackowa Dolina "en seçkin olanlar söz.

Eğitim, bilim ve kültür
Opole Voyvodalığı eğitim fırsat ve uzmanlık sunar. (Mesleki olanlar dahil) Bölgenin altı yükseköğretim kurumları gerekli araştırma altyapısını sağlamak. Opole City 31.000 aşkın üniversite öğrencileriyle Bölgenin en büyük akademik merkez, Opole Üniversitesi, Opole Teknik Üniversitesi, Devlet Tıp Meslek Lisesi ve Yönetim ve İdare Yüksekokulu ev sahipliği yapıyor. Bölge'de diğer iki yüksek öğretim kurumları Brzeg Nysa Devlet Teknik Meslek Yüksekokulu ve Beşeri Bilimler Fakültesi ve Pedagoji vardır. Buna ek olarak, ülkenin üniversitelerinin birçoğu uydu dalları Bölge'nin diğer şehirlerde kurulmuştur.

Opole Voivodeship araştırma potansiyeli dört araştırma tesisleri ile tamamlanır (Maden Yapı Malzemeleri Enstitüsü, Kędzierzyn Ağır Organik Sentez "Blachownia" Enstitü, Polonya Bilimler Akademisi - Çevre Teknolojileri Enstitüsü) önde gelen merkezi olarak Silesian Enstitüsü ile, ve Opolski Park Technologiczny (Opole Yüksek - Tech Park).
Kentin önde gelen kültür kurumları arasında (2004-2005 yılında Çin'de büyük bir konser turu AB'ye Polonya üyeliğini işaretlemek için Brüksel Grand Place bir konser verdi ve yapılan) Józef Elsner Opole Filarmoni, Jan Kochanowski Tiyatrosu ise veya Kuklanın Alojzy Smolka Tiyatro ve Erkek Oyuncu Opole (Kukla Tiyatroları Festivali Ulusal) (her yıl "Polonya Klasik Tiyatro çatışmalar" barındıran). Ve son ama en az değil, Polonya Song yıllık Ulusal Festivali'ne ev sahipliği Opole Millennium Amfitiyatro.

Birçok düzenlenmektedir dışı Bölge başkenti periyodik kültürel etkinlikler: anısına Blossoming Azaleas Müzik Şöleni (Moszna Castle), İngilizce Şarkı ve Brzeg Silezya Piast Hanedanı Kalesi Uluslararası Şair Invasion Festivali, "Gaude Mater Polonia Vincent de Kielcza "ya da Uluslararası Perküsyon Festivali.


Daha fazla bilgi Opole Voivodeship web sitesinde elde edilebilir: www.umwo.opole.pl

Regional Information
Area sq.km: 9,412
Population: 991,161
Member since: 2008
Recipes: 26
Business members: 56
Facebook