Świętokrzyskie

Świętokrzyskie Voivodeship önemli iletişim yollarının geçişlerinde, güney-doğu Polonya bulunmaktadır. Bölge, adını, sermaye, Kielce çevresindeki dalgalı Świętokrzyskie Dağları (Kutsal Haç Dağları) kaynaklanan ile, Lesser Poland Yaylası (Wyżyna Małopolska) büyük bir coğrafi bölgede aittir. Bu batı ve güney ve doğu Vistula gelen Pilica Nehri ile çevrilidir. Bitkilerin ve hayvanların en ilginç ve nadir türler çok sayıda doğa rezervleri ve peyzaj parklarda korunmuştur.

Avrupa'nın en eski dağ biri, onların cehennemi eğlenceli ve dansları için cadılar 'toplanma noktası olarak bilinen kullanılan Świętokrzyskie Dağları. Bu tür masallar vardır, ama Kutsal Haç Dağı ucu çevreleyen, 8. yüzyıldan yaklaşık taş kült dolgu kalıntıları, putperest ibadet kanıtıdır. Świętokrzyskie Dağları bu arazi kahramanca ve trajik geçmişin sayısız izleri bulunabilir - arazi büyük oğullarından biri tarafından açıklanan son - yazar Stefan Żeromski.

Świętokrzyskie Bölge menüsünde patates, unlu yemekleri ve arpa, darı veya buğday bulgur olmadan var olamaz. Eti nadiren geçmişte yerel diyet çıktı gibi, başarıyla meyve, sebze ve süt ürünleri ile değiştirildi. Bölgemizin en iyi temsil eden çanak zalewajka Świętokrzyska, fermente çavdar unu ve patatesten yapılmış ekşi çorba türüdür. Bölgesel pasta ve çavdar ekmek lezzetli Świętokrzyski ve fałkowski bal gibi olacak, en zorlu zevkleri tatmin edecek. Darı kabuğu çıkarılmış üretildiği darı, Opatów çevreleyen bölge ile tanımlanır oysa korczyńska fasulye, Ponidzie karakteristik bir ürünüdür. Sandomierski arazi Szydłów ve çevresi kendi erikler için ünlü olduğu gibi, elma bahçeleri ve domates tarlaları ile tanınır. Bölgenin doğu kesiminde "Buska faworytka" ("Busko favori") en popüler türdür çilek alanları ile kaplıdır.

Geleneksel restoran ve çiftlik turizmi teklif unutulmaz ve inanılmaz mutfak deneyimleri gelişmekte hızlı. Sen patates köfte ile takip ısırgan çorbası veya çorba deneyin ve tatlı için bazı ağız sulandıran ev yapımı vişne likörü olabilir.

Neden bekleyelim? Świętokrzyskie Bölge gel ve harika turistik mekanları çekicilik ve olağanüstü gıda tadı teslim.

Regional Information
Area sq.km: 11,672 
Population: 1,263,176 
Member since: 2009
Recipes: 52
Business members: 81