Aşağı Silezya Hoşgeldiniz!

Lower Silesia (Lehçe: Dolny Śląsk), Polonya güneybatı kesiminde yer alan, ülkenin en büyük yedinci ilidir. Bölge yaklaşık 3 milyon kişilik bir nüfusa sahip 19.947 km2 lik bir alanı kaplamaktadır. il 26 kırsal ilçe ve 3 ilçelerinde oluşturan 169 üzerinde belediyelere ev sahipliği yapmaktadır. Wroclaw, yaklaşık 650 bin nüfuslu ile Aşağı Silezya sermaye olarak, nüfus bakımından dördüncü büyük Polonyalı kentidir.

Lower Silesia turistik bir dizi ile taçlandırılmıştır. Bölgenin çekiciliği, özellikle doğal ve kültürel zenginliği yanı sıra sağlık turizminde de önemli potansiyeli ve tarımsal ve ekoturizmin giderek daha popüler formlarının hem vurgulanır. Piast hanedanının kaleler, Cistercian kaleler, yeraltı yürüyüş parkurları, anıtsal saraylar, doğa rezervleri, kaya labirentler, endüstriyel mimarisinin en önemli eserlerinden bazıları, Polonya'da sağlık tatil köyleri, çok sayıda kayak pistleri ve lüks otel büyük sayı - tüm bu sadece Aşağı Silezya bulunabilir. Onun çalkantılı tarihi çeşitli kültürlerin kaynaşması ve tarzı ve gelenekleri benzeri görülmemiş bir birleşme ortaya çıkmasına katkıda bulunmuştur.

Yenilik, etkili bir AB fon yönetimi, iyi gelişmiş altyapı ve dinamik bir ekonomik büyüme - bu özellikler Aşağı Silesia ayırt ve yatırımcılar için çekici hale. Bölgenin gelişmesi büyük ölçüde, son derece yetenekli, eğitimli iş gücü ve tüm bu teknoloji parkları ve özel sanayi bölgelerinin varlığı gibi yeni iş girişimleri, uygulanmasında yardımcı bir dizi faktöre bağlıdır.

Silesia kültürel peyzaj yaklaşık 200 bölgesel ve ulusal kültür kurumları, 700 kütüphaneleri, 42 müze, 19 tiyatro ve müzikal kurumları, 23 sanat galerisi, 36 sanat kolejleri ve üniversiteleri içerir düşürür. Düzenli müzikal düzenlenen ve tiyatro performansları tüm dünyadan ziyaretçi çekmektedir. en önemli Polonyalı kültür merkezlerinden biri olarak, Lower Silesia kendi festivalleri ile ünlüdür. Bölgede her yıl yaklaşık otuz, bölgesel, ulusal ve uluslararası müzik, tiyatro ve film festivalleri vardır.

Lower Silesian Voivodeship ve Marshal Ofisi çeşitli tanıtım faaliyetleri sayesinde geleneksel, yüksek kaliteli bölgesel gıda ürünlerinin üretimini destekler. Bunlar, yarışmalar ve ürün sergileri tutan ulusal ve uluslararası fuar, baskı ve bölgesel ve geleneksel ürün kataloğu dağıtma yanı sıra tutan eğitim seminerlerine katılan içerir. Bu eğitim seminerleri, ulusal Geleneksel Ürünler Listesi'nde ve Avrupa Birliği gıda kimlik veritabanı (PDO / PGI / TSG) içinde ürünlerini kayıt yaptırmak isteyen üreticiler için tutulur. Şu anda, Lower Silesia ulusal listesinde kayıtlı 47 ürün ve Avrupa sistemine (- Aşağı Silezya ormanlarından heather bal PGI) bir ürünü var.

Regional Information
Area sq.km: 19,947 
Population: 2,908,457 
Member since: 2011
Recipes: 19
Business members: 87
Homepage Facebook