Dalmaçya - sonsuz ilham!

Güneyde Gradac kuzeyde Marina Adriyatik kıyılarının orta kısmı, derin ayrıca zenginleştirilmiş yeşil hinterlandında ile, çakıllı plajları kilometre adalar ve onlarca bir dizi, çevreleyen dağların eteklerinde altında çekilen nehirler Jadro ve Cetina, uzun ve zengin bir geleneği, tarihi ve kültürü ile bir turizm alanıdır.

Küçük kasaba ve kent merkezlerinde kıyıları ve adaları boyunca yansıyan antik, eski Hırvat Romanesk ve yerel halk mimarisi, zenginleştirilmiş doğal güzellikleri alışılmadık kombinasyonu dinlenme ve eğlence, bir lulling sessizlik için konuklarına fırsatlar sunar ama aynı zamanda gürültülü Akdeniz geceler güneyde sıcak esinti tamamladı.
Hepsi için ortak olan onların misafirler her şeyin en iyisini sunmak için ana, onların neşeli ve gürültülü doğa ve onların yapmacıksız arzusu tarafından sunulan basit ve sıcak kalpli açığız.

Bu eve dönen bir bavul içinde paketlenmiş edilemez bir hazinedir, ancak Adriyatik göbeğinde sonraki ziyaretinizde kadar ruhunuzu dolduracak - ilham sonsuz hedef!
Split-Dalmatia County 14.106,40 km2 toplam alana sahip en büyük Hırvat ilçesidir.

Coğrafi olarak Adriyatik kıyılarının orta kesiminde yer almaktadır. Bu güneyde Palagruza en uzak Hırvat adaya kuzeyde Vrlika uzanan ve doğuda Vrgorac batıda Marina'dan.

Split-Dalmaçya ilçe sınırları: Dubrovnik-Neretva ilçe ile doğu Bosna-Hersek Cumhuriyeti ile kuzeyde, üzerinde ilçe sınırları ve Hırvat karasuları sınırına güney uzanır.

Il üç coğrafi alt birimlerin ayrılır:
• hinterland,
• kıyı bölgesi
• adalar.

Hinterland, ilçenin kıta kesiminde, kıyı paralel dağlarla kesişmektedir. Alan seyrek nüfuslu ve ekonomik kötüdür.
Kıyı bölgesi dağ ve deniz arasında kıyı boyunca dar bir şerit yapar. Bu alan çok kentleşmiş ve hinterlandı ile karşılaştırıldığında ekonomik olarak gelişmiş olduğunu. Adalar seyrek Üçgeninde daha ekonomik olarak daha gelişmiş, doldurulur; Ancak nedeniyle çeşitli koşullar, nüfusun sürekli göç yaşamış.

İlçenin ada alanı 74 ada ve 57 adacıktan ve resifleri oluşur. Büyüklüğü ve nüfus Ciovo, Solta, Brac, Hvar ve Vis 5 adalar, duruyor; ve 6 daha yaşadığı adalar: Veli drvenik mali Drvenik Clement, Scedro Bisevo ve St Andrew.

Split-Dalmaçya İlçe temel özellikleri sıcak ve kurak yazlar ve ılık, yağışlı kışlar Akdeniz iklimi Adriyatik Çeşidi bölgede yer almaktadır.

Regional Information
Area sq.km: 4,540
Population: 454,798
Member since: 2013
Recipes: 56
Business members: 42
Facebook Twitter