Småland

Småland je provincie plný kulinářských zážitků. Najdete zde množství malých podniků, které prostřednictvím svých restaurací, obchodů a farmy, slouží, Prodáváme a vyrábíme speciality z jejich místní oblasti. Jsou hrdí na své kulinářské dědictví a na stůl, aby sloužil své hosty. Chtěli byste ochutnat bramborák, smažené tuřín, filet z candáta, paštiku z štika, nakládané Baltského sleď, losos-pudink, vařené raci, žitný chléb, hrubě broušené uzené klobásy, játra pudink, bramborový klobásy, sušené solené vedl skopového, jalovci pití, žargon berry džem, zemědělci zkroucené buchta, beesting pudink a slavný Smålandu tvarohový dort? Pro začátečníky!

Před mnoha staletími Småland byl někdy nepřístupné a nezávislé region na hranici mezi Dánskem a Švédskem. Je to provincie plná s kontrastem a pestrou krajinou. Najdete zde jak úrodnou zemědělskou půdou, jak v pobřežních regionech kolem starého města Kalmar, a kamínková důvody, jako na Vysočině na východ od jezera Vättern. Ale budete také najít velké lesy, obrovské rašeliniště a četná jezera a potoky.

Obyvatelé Smålandu muselo být geniální, aby mohli využívat povah vlastní spíž. Složky a primární produkty, které mají načteny do lesů a polí, přes pěstování nebo chovu, lovu a rybolovu, zanechala své stopy na kulinářských tradic v Småland. Staré spolehlivé recepty jsou stále a často v použití, ale tam je také mnoho nových jídel založených na skutečně vyráběných látek z Småland.

Najdete naše brožuru "Småländska Smaker" (Chutě Småland) na turistické informační kanceláře v Småland a na členy našich společností. Vítejte v provincii Småland, na jihovýchodě Švédska.

Sledujte nás na Facebooku, regionální Matkultur Småland!

Regional Information
Area sq.km: 29,330
Population: 735,370 (2014)
Member since: 1999
Recipes: 11
Business members: 51
Facebook