Skåne - s chutí ráje!

Scanianská krajina je stálým zdrojem inspirace pro návštěvníky se srdcem pro dobré jídlo a radost z objevu. Scania nabízí rozsáhlé pláně, rolovací pole řepky, pilalléer, kilometry a kilometry bílých písečných pláží a hradních krajin, ale také hluboké lesy a strmé útesy. Scanianská kultura byla formována geografickými podmínkami Skåne. Blízkost k moři ze tří stran, mírné klima, příznivá půda a krátké vzdálenosti mezi vnitrozemím a pobřežím vytvořily podmínky pro vysoce kvalitní produkty z obilnin a zeleniny, ovocných sadů, hospodářských zvířat a pobřežního rybolovu. Není divu, že Skåne se stalo centrem pro gastronomii i potravinářskou technologii.

V Skåne byla vždy důležitá součást života. Všude v krajině jsou hostince, hospody a farmářské obchody, které svědčí o této tradici. Zde se návštěvníci setkávají s tradičními pokrmy, které kouřily sleď, pudink, husí, uzené nebo smažené úhoře. Zde jsou dobré masové pokrmy z vepřového masa, hovězího, jehněčího, zvěřiny a drůbeže. Scanianská kultura potravin se neustále vyvíjí prostřednictvím nově vytvořených pokrmů v tradici založených na regionálních produktech. Kuchařská cesta skrz slenderský stůl je nutností, tady je odrůda, která musí být testována. Kolem pobřeží je spousta údolí, kde si můžete vychutnat nejkrásnější uzenou rybu, možná opravdu dobrý skalní žitný chléb.

Rybářská krajina Skånes je úhoř, který lze připravit mnoha různými způsoby. Ryby lovily podél pobřeží v říjnu až listopadu a pak uspořádali úhořové hody se spoustou různých příprav. Ålabodarna podél Hanöbay, míle písečných pláží stojí za návštěvu. Nebo navštívit jabloňový květ v květnu, když je nejkrásnější, když všechny květy jabloně jsou v květu nebo v září, kdy jsou stromy těžké ovoce.

Cokoliv je možné - stačí vstoupit do zahrady a užít si pohostinství!

Regional Information
Area sq.km: 10,939
Population: 1,286,584 (2014)
Member since: 1995
Recipes: 66
Business members: 78
Homepage Facebook