Skåne - s chutí ráje!

Krajina Scanian je stálým zdrojem inspirace pro návštěvníky s srdce pro dobré jídlo a radost z objevu. Scania nabízí obrovské pláně, skalnaté pole řepky, pilalléer, míle a míle bílé písečné pláže a hrady krajina, ale také hluboké lesy a strmé útesy. Potraviny Scanian kultura byla formována Skåne geografických podmínek. Vzdálenost k moři na třech stranách, mírné klima, s příznivým půdním a krátkých vzdáleností mezi vnitrozemí a na pobřeží vytvořila podmínky pro kvalitní produkty z obilovin a zeleniny polí, sadů, dobytek a pobřežního rybolovu. Není divu, že Skåne se stala centrem jak pro gastronomii a potravinářství.

V Skåne potravin byla vždy důležitou součástí života. Všude v krajině jsou hostince, taverny a zemědělské obchody, které svědčí o této tradici. Návštěvníci zde setkáte s tradiční pokrmy, které Uzený sleď, pudink, husu, uzené nebo smažené úhoř. Zde je dobré pokrmy z masa vepřového, hovězího, jehněčího, zvěřiny a drůbeže. Food Scanian kultura se neustále vyvíjí prostřednictvím nově vytvořených jídel v tradici, na základě regionálních produktů. Kulinářské putování tabulce sledě Skåne je třeba, tady je odrůda, která musí být zkoušeny. Kolem pobřeží se nachází mnoho udíren, kde si můžete vychutnat nejchutnější uzené ryby, možná opravdu dobrý Scanian žitného chleba.

Skanes krajina ryba je úhoř, který může být připraven v mnoha různými způsoby. Oni uloveno podél pobřeží v říjnu-listopadem a potom uspořádat úhoře svátky s množstvím různých přípravků. Ålabodarna podél Hanöbay, kilometry písečných pláží jsou dobře stojí za návštěvu. Nebo si návštěvu na jablečném sadě v květnu, kdy je v jeho nejkrásnější, když jsou všechny jabloně jsou v plném květu, nebo v září, kdy jsou stromy obsypané krásné ovoce.

Cokoliv je možné - jen krok do zahrady a vychutnat si pohostinnost!

Regional Information
Area sq.km: 10,939
Population: 1,286,584 (2014)
Member since: 1995
Recipes: 67
Business members: 69
Homepage Facebook 
© Copyright 1995-2018 European Network of Regional Culinary Heritage  |  Disclaimer  |  Cookies & Privacy Policy
Webproduction 2003-2018 Jonas Lindqvist, IT-Syd