Opolské vojvodství - moderní, přátelský, dobře organizovaný

Opolské vojvodství leží v jihozápadním Polsku, na hranici České republiky a čtyři polských provinciích Dolního Slezska, Velkopolska, Lodži a ve Slezsku. Výhodná poloha na hlavních tranzitních trasách po železnici, silnici a Odry vnitrozemských vodních cestách je důležitým přínosem pro region.

To se může pochlubit na jihu Polska nejdůležitější hmotnost tranzitní trasy - dálnice A4, čarodějnice je součástí transevropské Berlín - Kyjev dopravního koridoru. Na jihu, Opolské vojvodství sdílí šest hraniční přechody s Českou republikou. Mezinárodní východ-západ železniční trasa prochází krajem. Trasa je plánováno mají být zahrnuty do transevropské železniční sítě, čímž poskytuje pevné základy pro trvalý a dynamický rozvoj Opolského vojvodství.

Opole kraj je křižovatkou polských, německých, slezských a českých kultur a tradic. Tento tavící kotlík kultur přispěla k vytvoření tolerance a porozumění ve společnosti. A ve skutečnosti, kdy správní reformy v Polsku v roce 1998 byl visí na vlásku, občané Opole země vyjádřily své odhodlání a silné vazby s regionem a dostal svou vlastní cestou - mít vlastní vojvodství.
Úřad maršálka Opolského vojvodství byl jako první v zemi k získání ISO 9001 certifikace systému managementu jakosti.

Turistika atrakce
Region má vynikající klima a přírodního bohatství, a nabízí výběr z outdoorových aktivit. Letní a zimní sportovce a dobrodružné příležitosti jsou jedny z nejlepších najdete kdekoli v kraji, který je charakterizován diverzifikovaného topografií (Slezské vrchoviny, Slezská nížina a část sudetského předhůří, Odra Valley).
Velká část území je pokryto lesy s čtyřmi přírodních parků, mnoho chráněných přírodních území a biosférických rezervací. Niemodlin Woods, Stobrawa Woods, Lubliniec a Racibórz Lesy patří mezi největší lesů v regionu.
Turisté a cyklisté se mohou ocenit dobrodružství na cestách Anenská kopce, nebo Opava hory (v blízkosti hranic s Českou republikou obklopuje). Mnoho moderních rekreační střediska s nejnovějšími lázně léčebných zařízeních (bazény, klasické masáže, jacuzzi atd), které byly postaveny v posledních letech Moszczanka, Pokrzywna, Jarnołtówek. V obci Kamień Śląski můžete najít první sanatorium v \u200b\u200btéto zemi nabídnout terapie Kneipp.
Milovníci koupání, opalování a vodní sporty mohou vychutnat svůj volný čas na kraje přehradních jezer v Turawa blízko Opole nebo Nysa Lake a Otmuchow jezera na úpatí hor Opavy.

Opole Silesia je bohatá na míst historického a archeologického zájmu, se svými starobylými památkami různých historických období - od goticko-stylu hradů, barokních domů až po malé 19. století panských domů. Mezi mnoho navštívených objektů značného uměleckého a architektonického zájmu jsou zámek v Moszna, ruiny 19. století zámek v Kopice, Slezský hrad Piastovců Brzeg a pozdně barokní zámek v Kamień Śląski.

Při návštěvě opolského kraje, jeden nemůže pomoct, ale navštívit Krasiejów, lokalitu v Gmina z Ozimek, kde jeden z největších světových paleontologických objevů bylo v poslední době dosaženo. Zachovalý soubor fosílií triasu plazů naleznete zde datují do před 225 miliony let. Je plánováno zřízení muzejní a turistické místo přinést jiskru naděje na oživení cestovního ruchu v regionu. V lednu 2005, stálá expozice s názvem "Putování s Dinosaur" byla otevřena v bývalé základní škole.

Hospodářství
Opole Land vyniká národně díky své velké ekonomické a investiční potenciál a rychlým tempem vlastnických transformací. Průmysl se vyznačuje rovnoměrného rozložení napříč vojvodství a diverzifikované strukturou. Na konci roku 2004, tam byl více než 90.000 podniků působících tady, mezi nimi i některé osmdesát tisíc soukromých ty. Budov a stavebnictví, elektrický stroj a kov průmysl, chemický průmysl, paliva a energie průmysl, hnojivo průmysl, nábytkářský průmysl, lehký a potravinářský průmysl jsou převládající průmysly. Koks, cement, vápno, dusíkatá hnojiva, alimentární tuky a oleje, nákladní auta, traktory a stroje pro plastu pracuje účet pro dominantního podílu na tuzemském výroby a zaměstnanosti.


Vojvodství dala přednost některých oblastech možných budoucích investičních projektů, a to k rozvoji oblastí evropského dopravního koridoru (uvnitř a kolem dálnice A4, bývalého letiště v Skarbimierz), ty v Wałbrzych zvláštní ekonomické zóny "Invest Park "v Nyse, Strzelce Opolskie hospodářského prostoru, high - tech oblast, která je srovnatelná s Silicon Valley, nazvaný" Jackowa Dolina "v Kedzierzyn-Kozle, nebo Kluczbork hospodářské zóně zmínit ty nejvýznačnější.

Vzdělání, věda a kultura
Opolské vojvodství nabízí řadu vzdělávacích příležitostí a specialit. Šest Orgány kraje umožňuje vyšší vzdělávání (včetně těch odborných) poskytují potřebnou infrastrukturu výzkumu. Město Opole je oblast je největší akademické centrum, domov pro Opole univerzitě, na Technické univerzitě v Opole, Státní odborné zdravotnické škole a School of Management a správa, s více než 31.000 studentů vysokých škol. Dva další instituce vyššího vzdělávání v kraji jsou státní technická SOU v Nyse a Fakulta humanitních studií a pedagogiky v Brzeg. Navíc, mnoho Satelitní odvětví univerzit v zemi byly stanoveny v jiných městech regionu.

Výzkumný potenciál Opolského vojvodství je doplněna čtyřmi výzkumnými zařízeními (Ústav minerálních stavebních materiálů, "Blachownia" Institute of Heavy organických syntéz v Kędzierzyna, Polská akademie věd - Ústav pro životní prostředí Technologies) s Slezského ústavu jako vedoucí centra, a Opolski Park Technologiczny (Opole High - Tech Park).
Mezi významné kulturní instituce ve městě, je Józef Elsner Opole filharmonie (který koncertoval na bruselské náměstí Grand Place u příležitosti přistoupení Polska do EU, a dělal velké koncertní turné v Číně v letech 2004-2005), Jan Kochanowski divadlo (že každý rok hostí "polský Classic divadlo Konfrontace"), nebo Alojzy Smolka Divadlo loutky a herce v Opole (Národní festival loutkových divadel). A v neposlední řadě, Opole Millennium amfiteátr, hostování roční Národní festival polské písně.

Mnoho out-of kraje hlavního města periodických kulturní akce jsou organizovány: Hudební svátek rozkvetlých Azalky (Castle in Moszna), Festival anglické písně a mezinárodní básník Invaze Slezské Piast dynastie hradu v Brzeg, "Gaude Mater Polonia in memoriam z Vincent de Kielcza "nebo Mezinárodní Percussion Festival.


Další informace lze získat na internetových stránkách Opolské vojvodství: www.umwo.opole.pl

Regional Information
Area sq.km: 9,412
Population: 991,161
Member since: 2008
Recipes: 26
Business members: 56
Facebook