Vítejte na Dolním Slezsku!

Dolní Slezsko (polský: Dolny Śląsk), který se nachází v jihozápadní části Polska, je sedmou největší provincie v zemi. Tato oblast se rozkládá na ploše 19,947 km2 s počtem obyvatel téměř 3 miliony lidí. Provincie je domovem více než 169 obcí, které tvoří 26 venkovských okresů a 3 černošské čtvrti. Wroclaw, as hlavním městě Dolního Slezska s asi 650.000 obyvateli je čtvrtým největším polským městem z hlediska počtu obyvatel.

Dolní Slezsko je korunována s řadou turistických atrakcí. atraktivity regionu je obzvláště zvýrazněna jak jeho přírodního a kulturního bohatství, stejně značný potenciál v oblasti zdravotní turistiky a stále populárnější formy zemědělsko a ekoturistiky. Hrady Piastovců, Cistercians hrady, podzemní turistické stezky, monumentální paláce, přírodní rezervace, skalní bludiště, některé z nejdůležitějších prací v průmyslové architektury, největší počet zdravotních středisek v Polsku, mnoho sjezdovek a luxusních hotelů - to vše lze nalézt jen v Dolním Slezsku. Její bouřlivá historie přispěla k fúzi různých kultur a ke vzniku nebývalé fúze stylů a tradic.

Inovace, efektivní řízení fondů EU, dobře rozvinutá infrastruktura a dynamický ekonomický růst - tyto funkce rozlišovat Dolního Slezska a aby bylo atraktivní pro investory. Rozvoj tohoto regionu je z velké části založen na jeho vysoce kvalifikované a vzdělané pracovní síly a celé řadě faktorů, které všechny pomáhají při zavádění nových podnikatelských aktivit, jako je přítomnost technologických parků a speciálních průmyslových zón.

Snižuje Slezsko kulturní krajina zahrnuje přibližně 200 regionálních a národních kulturních institucí, 700 knihoven, 42 muzeí, 19 divadel a hudebních institucí, 23 galerií a 36 klíčovými škol a univerzit. Pravidelně se konají hudební a divadelní představení lákají návštěvníky z celého světa. Jako jeden z nejvýznamnějších polských kulturních center, Dolní Slezsko je známý pro své festivaly. Každoročně v regionu existuje asi třicet regionální, národní a mezinárodní hudební, divadelní a filmové festivaly.

Úřad maršála z Dolnoslezského vojvodství podporuje výrobu tradičních, vysoce kvalitních regionálních potravinářských výrobků prostřednictvím různých propagačních aktivit. Patří mezi ně pořádání soutěží a výstav výrobků, účast na národních a mezinárodních veletrzích, tisk a distribuce regionálního a tradičního katalogu výrobků, jakož i pořádání vzdělávacích seminářů. Takové vzdělávací semináře se konají pro výrobce, kteří chtějí zaregistrovat své produkty v národním tradičních produktů seznamu a v rámci identifikačního potraviny databáze Evropské unie (CHOP / CHZO / ZTS). V současné době, Dolní Slezsko má 47 výrobků registrovaných v národním seznamu a jeden produkt v rámci evropského systému (CHZO - vřes medu z lesů Dolního Slezska).

Regional Information
Area sq.km: 19,947 
Population: 2,908,457 
Member since: 2011
Recipes: 19
Business members: 84
Homepage Facebook