Kujavsko i Pomorze

Kdo chce prozkoumat krásy Kujawy a Pomorze, nikdy litovat. Region má všechno - obrovské lesy, okouzlující jezera, čisté řeky, proslulé lázně, tradiční vesnice a historické budovy, které stojí za vidění. Je to ideální místo pro zotavení, houbaření, myslivost, vodní sporty a jízda na koni. Je to vzácný místo, jak můžete "dotknout gothic" a podívejte se na místo, kde se narodil Mikuláš Koperník, velký astronom. Můžete také zjistit sami, jak lidé používají žít 700 roků BC Odcházení torun, budete nejen užívat dobré vzpomínky s tebou, ale tradiční perník a sklenice švestkových povidel z Dolního Vistula údolí stejně.

Bydgoszcz, s jeho 660 roků historie, je největší město v regionu a jeden slavný pro své hudební kruhy a dokonale zachovalé secesní architektury. Skvělá hudba a umění Nouveau jsou dvě speciality města na řece Brda.

Toruń, město, které bylo udělil práva města před 800 lety, je perlou gotiky a místo, kde se můžete dotknout kouzlo minulosti skryté v cihel a kamenů. Středověké město Toruń byl zařazen mezi Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO a je považována za jednu z nejkrásnějších a nejzachovalejších středověkých architektonických komplexů v Polsku.

Chełmno je město založené ve středověku a ten, který zachovalé středověké město plán vytvořený v 13. století. To ještě má mnoho gotických staveb, jako jsou kostely, obranné zdi, věže a konkrétní krásnou renesanční radnicí.

Ciechocinek, město se nachází v údolí řeky Visly, je jedním z nejkrásnějších polských lázeňských středisek v Polsku. Jeho silné stránky patří horké solanka vklady, promoce věže s vodě nálevem vytváří výjimečný mikroklima, eklektický spa resort architekturu se datuje do přelomu 19. a 20. století, stejně jako nádherné atmosféře zahradního města. Můžete si zde odpočinout a postarat se o své zdraví a krásu. Město nabízí širokou škálu hotelů, lázní, léčebných a rehabilitačních center, stejně jako restaurací a kulturních center.

V malé vesnici Biskupin v Pałuki je světově proslulé archeologické rezervace sahá až do období Lusation kultury. Co přitahuje průzkumníky a turisté na několik desítek let jsou dobře zachovalé pozůstatky velmi vyspělých technologických struktur stejně starý jako 2700 roků, kdy bývaly vypořádání nebo, přesněji řečeno, opevněné město, na bažinaté ostrově na jezeře Biskupin .

V Kujawy a Pomorze existuje spousta míst divoké přírody, včetně, nejvíce ze všech, Bory Tucholskie, druhý největší les v Polsku. Existují tisíce akrů lesů a luk protínají s čistých vodách a konejšivý vzduchu. V mnoha místech, Bory zachovalé Tucholskie pozůstatky pravěkého neprůchodné lesy. K nejcennějším zaostalý, jsou chráněny vytváření přírodních rezervací a krajinných parků.

V krásných jezer Brodnickie najdete více než 100 velkých jezer, lesy, malebné kopce, čistý vzduch a klid. Jezera oplývají štiky, líny, úhoře, cejny, okouny, plotice a karas a dokonce můžete najít kapra, candáta a síh malý zde. Existuje ještě mnoho neotřelých cest a míst, kde děti domorodci léčí turisty dychtivě očekávaných hostů.

Regional Information
Area sq.km: 17,972 
Population: 2,090,000 
Member since: 2011
Recipes: 22
Business members: 62