Dalmácie - věčnou inspirací!

Centrální část pobřeží Jaderského moře, od přístavu na severu k Gradac na jihu, hluboko vypracovány pod sukně na okolní hory, s řadou ostrovů a desítky kilometrů oblázkové pláže, se zeleným vnitrozemím dále obohacena řek Jadro a Cetina, je turistická oblast s dlouhou a bohatou tradicí, historií a kulturou.

Neobvyklá kombinace přírodních krás obohacený o antické, old-Croatian, románské a místní lidové architektury, což se odráží podél pobřeží a na ostrovech v malých městech a městských centrech, nabízí hostům řadu příležitostí pro odpočinek a zábavu, je uklidní ticha ale také hlučné Středomoří noci zabalené v teplém vánku na jihu.
To, co je společné pro to všechno je jednoduchá a teplé srdce vítejte nabízené hostitelů, jejich veselé a hlučné charakteru, a jejich neskrývanou touhu nabídnout svým hostům nejlepší ze všeho.

To je poklad, který nemůže být zabaleny v kufru když se vrátí domů, ale to naplní vaši duši až do své příští návštěvě v srdci Jadranu - cíl věčnou inspirací!
Split-Dalmácie County je největším chorvatském kraj o celkové rozloze 14106.40 km2.

Geograficky se nachází v centrální části pobřeží Jaderského moře. Táhne se od Vrlika na severu k nejvzdálenějším chorvatském ostrově Palagruža na jihu a od Marina v západu k Vrgorac na východě.

Split-Dalmácie hrabství hranice: Okresní sousedí na severu s Republikou Bosna a Hercegovina, na východě s Dubrovnik-Neretva, a rozšiřuje na jih k hranicím chorvatských teritoriálních vodách.

Kraj je rozdělen do tří geografických podjednotky:
• zázemí,
• pobřežní oblasti
• ostrovy.

Zázemí, v kontinentální části kraje, je protkána horami, které běží paralelně k pobřeží. Tato oblast je řídce osídlená a ekonomicky chudý.
Pobřežní oblast je úzký pruh podél pobřeží mezi pohoří a moře. Tato oblast je vysoce urbanizovaná a ekonomicky vyspělých v porovnání s vnitrozemím. Ostrovy jsou řídce osídlené, ekonomicky rozvinutější než vnitrozemí; Nicméně, v důsledku různých okolností, zažili trvalou emigraci populace.

Ostrov oblast kraje se skládá z 74 ostrovů a ostrůvků a útesů 57. Velikost a počet obyvatel činí 5 ostrovů, které jsou Čiovo, Šolta, Brač, Hvar a Vis; a 6 více obydlené ostrovy: Veli Drvenik Mali Drvenik svatého Klimenta, Šćedro Biševo a St. Andrew.

Split-dalmatská župa je v zóně typu Jadranu středomořské podnebí, jehož základní rysy jsou horká a suchá léta a mírné, vlhké zimy.

Regional Information
Area sq.km: 4,540
Population: 454,798
Member since: 2013
Recipes: 56
Business members: 42
Facebook Twitter