Alanya

Alanya je město nacházející se ve Středozemním moři, ve východní pobřeží zálivu Antalya Anatolian poloostrova a jeho historie sahá až do starověku. První lidské osídlení v Alanya začíná v jeskyních a sahá 20,000 roky do horního paleolitu věku. Dnes je Alanya je kandidát na světového kulturního dědictví UNESCO městech UNESCO s jeho tisícileté historii.
Alanya má typické středomořské klima s mokrými vlhkých zimami a horkými suchými léty. Průměrná zimní teplota je 14 ° C, průměrná letní teplota je 27 ° C. Nicméně, je město nacházející se přímo u moře, za městem se nachází pohoří Taurus, což je téměř více než 2000 metrů. Přirozené dobře udržované pláže rozšířit podél pobřeží a celková pobřeží Alanya na Středozemní moře je asi 100 km.
Přestože sníh v centru města je mimořádný přírodní událost, pohoří Taurus, kde se většina lidí z Alanya mít vesnické domy, pokryté bílým během zimy. Býk má zásadní význam v životě lidí Alanya. Jít na pastvu do hor a strávit letní čas je tisíciletou tradici a je Turcoman stále existuje v Alanya. V současné době oba domácí a zahraniční turisté navštívit běžně pastviny.
Alanya hostí velké množství mezinárodních sportů, jako je triatlon, horská cyklu, plážový volejbal a plážový fotbal. V jistém smyslu, Alanya je jako hlavní město alternativních sportů v Středomoří. Od jara do podzimu, existuje mnoho mezinárodních sportovních aktivit v Alanya.
V Alanyi, hospodářský život závisí na cestovní ruch a zemědělství. Alanya má důležitou roli v banánu Turecka a jeho pěstování citrusových plodů. Alanya je jednou z největších a nejoblíbenějších prázdninových destinací ve Středozemním moři s celkovým počtem 150,000 lůžkové kapacity.

Historické místa: Alanya Fortress, Červená věž, loděnice, Gun dům, Şarapsa Inn, Kargı Inn, Alara Citadel, Alara Hotel

Starožitné Města: Colybrassus, Hamaxia, Syedra, Leartes, Iotape, Selinus, Nephelis, Adanda-Lamus, Antiocheia Ad Cragum

Pláž: Kleopatřina pláž Keykubat Beach, Alara Beach, Incekum Beach, Avsallar Beach, Turkler a Payallar Pláž, Konaklı Beach, Begonvil a Orange Pláže, Kestel Pláž Mahmutlar Beach, Kargicak Beach,

Jeskyně: Damlataş jeskyně Dim jeskyně, Jeskyně pirátů, Jeskyně milenců, Fosforlu jeskyně

Piknik: Dim potok, potok Oba, Türbelinas plošina, Söğüt plošina, Derekoy plošina

Regional Information
Area sq.km: 1,788
Population: 285,000
Member since: 2014
Recipes: 51
Business members: 18
Homepage Facebook Twitter Instagram