Småland

Småland on provintsis täis kulinaarne kogemus. Leiad mitmeid väikeettevõtteid, et läbi oma restoranid, poed ja talud, teenima, müüa ja toota eritooteid oma piirkonnas. Nad on uhked oma kulinaarne pärand ja lauda teenindada oma külalistele. Kas soovid maitsta kartulipannkoogi, praetud kaalikas, filee koha, pasteet haugi, marineeritud räimed, lõhe-puding, keedetud vähid, rukkileib, jämedalt jahvatatud suitsuvorst, maksa puding, kartul vorst, kuivatatud soolatud viinud lamba-, kadakamarja juua, žargoon marja moosid, põllumehed keeratud kakuke, beesting puding ja kuulsa Småland toorjuustukook? For starterid!

Palju sajandeid tagasi Småland oli mõned ajad kättesaamatuks ja sõltumatu piirkonna piiril Taani ja Rootsi vahel. See on provintsis täis kontrast ja vaheldusrikas maastik. Leiad nii viljakas põllumaad, kui rannikualadel ümber vanalinna Kalmar ja kivised põhjustel, nagu on mägismaa ida järve Vätterni. Aga sa leiad ka suured metsad, suur soode ja arvukad järved ja ojad.

Elanike Småland pidanud olema leidlik, et oleks võimalik kasutada loomust enda sahver. Koostisosad ja esmane toota, et nad on tõmmatud metsade ja põldude harimise või kasvatamine, jahi ja kalapüügi, on jätnud oma jälje kulinaarne traditsioon Småland. Vana usaldusväärne retseptid on ikka ja tihti kasutusel, kuid seal on ka palju uusi roogi põhineb reaalselt toodetud koostisosadest Småland.

Leiate meie brošüür sisserändajatele "Småländska Smaker" (Maitsed Småland) turismiinfokeskuses Offices Småland ja meie kohal ettevõtted. Tere tulemast provintsis Småland, kagus Rootsi.

Jälgi meid Facebookis, Regional Matkultur Småland!

Regional Information
Area sq.km: 29,330
Population: 735,370 (2014)
Member since: 1999
Recipes: 11
Business members: 51
Facebook