Opole vojevoodkond - kaasaegne, sõbralik, hästi korraldatud

Opole vojevoodkond asub Edela-Poolas, mis piirneb Tšehhi Vabariik ja neli Poola provintsides Alam-Sileesia, Wielkopolska, Łódź ja Sileesia. Mugav asukoht suuremate transiidimarsruutidena raudtee-, maantee- ja Odra jõe siseveekogudel on oluline väärtus piirkonnas.

Ta on uhke South Poola tähtsaim mass transiidi marsruut - A4 kiirtee, nõid on osa üleeuroopalise Berliin - Kiievi transpordikoridori. Lõunas, Opole vojevoodkond jagab kuus piiripunktidesse Tšehhi Vabariik. Rahvusvaheline ida-lääne raudtee marsruut läbib piirkond. Marsruut on planeeritud lisada üleeuroopalise raudteevõrgu andes tugeva aluse jätkusuutliku ja dünaamilise arengu Opole vojevoodkond.

Opole Piirkond on teelahkmel Poola, Saksamaa, Sileesia ja Tšehhi kultuurid ja traditsioonid. See sulatusahi kultuuride aidanud luua sallivust ja mõistmist ühiskonnas. Ja tegelikult, kui haldusreformi Poola 1998. aastal poomise tasakaalu kodanike Opole Land väljendas oma otsustavust ja tugevad sidemed piirkonna ja sain omal moel - on oma vojevoodkond.
Marshal kantselei Opole vojevoodkond oli esimene riik saada ISO 9001 kvaliteedijuhtimise süsteemi sertifikaat.

Turism vaatamisväärsused
Piirkond on suurepärane kliima ja loodusväärtuste ning pakub laia valikut sportima. Suvel ja talvel rekreatsiooni ja seiklus võimalused on mõned parimad leiad kõikjal piirkond, mis iseloomustab mitmekülgne topograafia (Sileesia kõrgustikul Sileesia madalik ja osa Sudeten Foothills, Oder Valley).
Suur osa territooriumist on kaetud metsaga, kus neli loodusparkide paljud looduskaitsealadel ja biosfääri. Niemodlin Woods, Stobrawa Woods, Lubliniec ja Racibórzi Metsad on üks suurimaid metsade piirkonnas.
Matkajad ja jalgratturid oskavad hinnata seiklustest mööda teed St. Ann Hill, või Opava Mountains (lähedal Tšehhi piiril ümbritseb). Paljud kaasaegsed meelelahutus kuurordid uusima spa puhastusseadmed (basseinid, klassikaline massaaž, mullivann jne) on ehitatud viimastel aastatel Moszczanka, Pokrzywna, Jarnołtówek. Külas Kamień Śląski leiad esimene sanatoorium riigis pakkuda Kneipp ravi.
Lovers ujumine, päevitamine ja veespordi nautida oma vaba aega piirkonna tammi järve Turawa lähedal Opole või Nysa Lake ja Otmuchów Lake jalge Opava mäed.

Opole Sileesia on rikas alade ajaloolise ja arheoloogilise huvi oma iidsete monumentide erinevate ajalooetappidest - gooti stiilis rikastatud lossid, barokk eluasemeid väikestele 19. sajandi mõisahooned. Seas palju külastas hoonete arvestatava kunsti- ja arhitektuuripärandi huvi on lossi Moszna, varemed 19. sajandi mõis Kopice, Sileesia Piast dünastia Castle Brzeg ja hilisbaroki mõis Kamień Śląski.

Kui külastate Opole piirkond, üks ei saa aidata, kuid külastada Krasiejów, paikkonna on Gmina of Ozimek, kus üks Maailma suurim paleontoloogia avastused on tehtud hiljuti. Hästi säilinud hulk fossiile Triassic roomajad leiate siit pärinevad umbes 225 miljoni euro väärtuses aastat tagasi. Kavas on luua muuseumi ja turismiobjektiks tuua säde lootust turismi elavnemine piirkonnas. 2005. aasta jaanuaris, alaline näitus "Kõndides Dinosaur" avati endises algkoolis.

Majandus
Opole Land paistab riiklikult tõttu oma suure majandusliku ja investeeringute potentsiaali ja kiire kiirus omandiõiguse muutusi. Industry iseloomustab ühtlase jaotuse üle vojevoodkond ja mitmekülgne struktuuri. Lõpus 2004 oli rohkem kui 90000 tegutsevate ettevõtete siin, nende seas mõned kaheksakümmend tuhat eraettevõtetest. Ehitustööstus, elektriline masin ja metallitööstus, keemiatööstus, kütus ja energia, väetiste tööstuse, mööblitööstuse, kerge ja toiduainetööstus on ülekaalus tööstusharudes. Koks, tsemendi, lubja, lämmastikväetisi, toidukultuuri rasvad ja õlid, veoautod, traktorid ja tööpingid metallide plastikust tööd konto valitsev osa riigipoolset tootmise ja tööhõive.


Vojevoodkond on eelistanud teatud valdkondades võimalike tulevaste investeerimisprojektide, nimelt arendamise valdkonnas Euroopa transpordikoridori (sees ja ümber kiirteest A4, endise lennujaama Skarbimierz), need on wałbrzyski Special Economic Zone "Invest Park "Nysa on Strzelce Opolskie Majanduspiirkonnas, kõrge - tech ala, mis on võrreldav Silicon Valley, mida nimetatakse" Jackowa Dolina "Kędzierzyn-Koźle või Kluczbork majandusvööndis rääkimata nendest silmapaistvamaid.

Haridus, teadus ja kultuur
Opole vojevoodkond pakub erinevaid võimalusi enesetäiendamiseks ja erialad. Regiooni kuus kõrgkoolide (sh kutsehariduse) anda vajaliku infrastruktuuri. Linn Opole on regiooni suurim akadeemiline keskus, kus elab Opole ülikooli Tehnikaülikooli Opole, riik Medical Ametikool ja School of Management ja halduse üle 31.000 üliõpilast. Kaks teiste kõrgkoolide selles piirkonnas on riigi Tehnilised Kutsekool Nysa ja School of Humanities ja pedagoogika Brzeg. Lisaks on paljud satelliit oksad riigi ülikoolides on loodud ka teistes linnades piirkonnas.

Teaduspotentsiaali Opole vojevoodkond on lõpetatud neli uurimisasutuste (Institute of Mineral Ehitusmaterjalid, "Blachownia" Institute of Heavy Organic Synthesis Kędzierzyn, Poola Teaduste Akadeemia - Institute for Environmental Technologies) koos Sileesia Instituudi juhtiv keskus, ja Opolski Park Technologiczny (Opole High - Tech Park).
Seas tuntud kultuuriasutusi linna on Józef Elsner Opole Filharmoonia (mis andis kontserdi Brüsseli Grand Place tähistada Poola ühinemist arvesse ELi ja teha suur kontserttuur Hiinas 2004-2005), Jan Kochanowski teater (et igal aastal võõrustab "Poola Klassikaline Teater vastasseise"), või Alojzy Smolka teater Nuku- ja meesnäitleja Opole (National Festival of Puppet Teatrid). Ja last but not least, Opole Millennium amfiteater, hosting aastase National Festival Poola Song.

Paljud out-of piirkonna pealinnas perioodiline kultuuriüritusi korraldatakse: Music Feast of Õitsev Asalead (lossi Moszna), Festival of English laulu- ja International Poet Invasion Sileesia Piast dünastia Castle Brzeg, "Gaude Mater Polonia mälestuseks Vincent de Kielcza "või rahvusvahelise löökpillid Festival.


Lisateavet saab veebilehelt Opole vojevoodkond: www.umwo.opole.pl

Regional Information
Area sq.km: 9,412
Population: 991,161
Member since: 2008
Recipes: 26
Business members: 56
Facebook