Opole vojevoodkond - kaasaegne, sõbralik, hästi korraldatud

Opole vojevoodkond asub Poola edelaosas, piirneb Tšehhi Vabariigiga ja nelja Poola Alam-Sileesia, Wielkopolska, Łódźi ja Sileesia provintsidega. Mugav asukoht peamistel transiiditeedel raudteel, maanteel ja Odra jõe siseveeteel on piirkonna oluline eelis.

See boasts Lõuna-Poola kõige olulisem mass transiittee - A4 kiirtee, nõid on osa Trans-Euroopa Berliini-Kiievi transpordikoridori. Lõunapoolsetel osadel on Opole vojevoodkond Tšehhi Vabariigiga kuus piiriületuspunkti. Piirkonda läbib rahvusvaheline ida-lääne raudtee marsruut. Plaanitakse marsruudi üleeuroopalises raudteevõrgustikus, mis annab tugeva aluse Opole vojevoodkonna jätkusuutlikule ja dünaamilisele arengule.

Opole piirkond on Poola, Saksamaa, Sileesia ja Tšehhi kultuuri ja traditsioonide ristmik. See kultuuride sulatamine on aidanud luua sallivust ja mõistmist ühiskonnas. Ja tegelikult, kui 1998. aasta Poola haldusreform pidi tasakaalustama, väljendasid Opole maakonna kodanikud oma otsusekindlust ja tugevaid sidemeid piirkonnaga ja said oma võimaluse - omada oma vojevoodkonda.


Turismiobjektid
Piirkonnal on suurepärased kliima- ja loodusvarad ning pakub erinevaid väljasõite. Suvel ja talvel on vaba aja veetmise ja seiklusvõimalused üks parimaid kohti piirkonnas, mida iseloomustab mitmekesine topograafia (Sileesia kõrgendikud, Sileesia alam ja osa Sudeteni eeslinnadest, Oderi orud).
Suur osa territooriumist on kaetud nelja loodusparki, paljude looduskaitsealade ja biosfääri kaitsealadega metsadega. Niemodlin Woods, Stobrawa Woods, Lubliniec ja Racibórz Metsad kuuluvad regiooni suurimate metsade hulka.
Matkajad ja jalgratturid saavad hinnata seiklusi püha Ann's Hilli teedel või Opava mägedes (lähedal Tšehhi piirkonna ümbrusele). Viimastel aastatel on Moszczanka, Pokrzywna, Jarnołtówek ehitatud arvukatele kaasaegsetele puhkevõimalustele, kus on uusimad spaahoolitsused (basseinid, klassikalised massaažid, mullivann jne). Kamień Śląski küla leiad esimesest sanatooriumist riigis, kus pakutakse Kneippiravi.
Ujumis-, päevitamis- ja veespordialade lovers saavad oma vaba aja veetmisega nautida Opava mägede jalamil Turawas Opole lähedal asuva piirkonna tammide järvede, Nysa järve ja Otmuchówi järve ääres.

Opole Sileesia on rikkaliku ajaloolise ja arheoloogilise huvi alal, kus on selle ajaloolised ajaloolised aarded - gooti stiilis kindlate losside, barokkide ja väikeste 19. sajandi mõisahooned. Paljude külastatavate märkimisväärse kunsti- ja arhitektuuriga seotud hoonete hulka kuuluvad Moszna kindlus, 19. sajandist pärinev Kopitsi kiriku varemed, Slaska Piasti dünastia loss Brzegis ja kamień Śląski hilisem barokkhoone.

Opole piirkonna külastamisel ei saa aidata, kuid külastage Ożimeki Gmina linnaosa Krasiejówi, kus hiljuti on tehtud üks maailma suurimaid paleontoloogilisi avastusi. Siin leidub hästi säilinud Triassic roomajate fossiilide kogum, mis pärineb umbes 225 miljonist aastat tagasi. Plaanis on luua muuseumi ja turistide ala, et tuua turistide elavnemise lootust piirkonnas. 2005. aasta jaanuaris avati endises algkoolis püsinäitus "Walking with Dinosaur".Haridus, teadus ja kultuur
Opole vojevoodkond pakub erinevaid haridusvõimalusi ja eripärasid. Piirkonna kuus kõrgharidusasutust (sh kutsealast) pakuvad vajalikku teadustöö infrastruktuuri. Opole linn on piirkonna suurim akadeemiline keskus, mis asub Opooli ülikoolis, Opole tehnikaülikoolis, riiklikus meditsiinikutsekoolis ja juhtimis- ja halduskoolis ning kus on üle kolmekümne tuhande üliõpilase. Kaks teist kõrgharidusasutust selles piirkonnas on Nysa riiklik tehnikakool ja Brzegis humanitaar- ja pedagoogikaülikool. Lisaks on paljud maaülikoolide satelliidifirmad loodud teistes regiooni linnades.

Opole vojevoodkonna teadusuuringute potentsiaali valmistab neljas uurimisüksus (mineraalsete ehitusmaterjalide Instituut, Kędzierzyni Potentsiaalse Keemilise Sünteesi Instituut, Blachownia, Poola Teaduste Akadeemia - Keskkonnatehnoloogia Instituut), juhtiv keskus Sileesia Instituut, ja Opolski Park Technologiczny (Opole High - Tech Park).
Linnade silmapaistevates kultuuriinstitutsioonides on Józef Elsner Opole Filharmoonia (mis andis kontserdi Brüsselis Grand Place'il, et tähistada Poola ühinemist ELiga ja tegi suurt kontsertireisid Hiinas 2004-2005), Jan Kochanowski teater (mis igal aastal korraldab "Poola klassikalise teatri vastasseisud") või Nukuteatri ja Allezi näitleja Alojzy Smolka teater Opole'is (riiklik nukuteatrite festival). Ja viimane, kuid mitte vähem oluline, on Opole Millennium Amphitheater, kes korraldab iga-aastase riikliku Poola laulu festivali.

Mitmed piirkonna pealinnad korraldavad korrapäraseid kultuurisündmusi: Blessing Azaleas (Moszna kindlus), Inglise laulu festival ja Sileesia Piasti dünastia lossi rahvusvaheline luuleturu invasioon Brzegis "Gaude Mater Polonia memoriaal Vincent de Kielcza "või rahvusvaheline löökpillide festival.


Lisateavet saab Opole vojevoodkonna veebisaidilt: www.opolskie.pl

Regional Information
Area sq.km: 9,412
Population: 991,161
Member since: 2008
Recipes: 16
Business members: 69
Facebook