Poola vojevoodkonna

Wielkopolska on Poola üks suurimaid piirkondi. Pindala on 29 826 km ², mis moodustab 9,5% Poola kogupindalast.
Maakond koosneb 35 piirkonnast.

Põhiline haldusüksus riigis on kogukond. Piirkonnas on 226 kogukonda. Mõlemad piirkonnad ja kogukonnad on piirkonnas, elanikkonnast ja majanduslikust potentsiaalist lähtuvalt väga erinevad.
Provintsi suurim linn on selle pealinn - Poznańis on 580 tuhat elanikku (Poola suuruselt viies linn elanikkonnast).

Wielkopolski provintsi majandus on struktuurselt tasakaalustatud ja arenenud ning see on piirkond, mida ta viib paljudes Poola majandustegevuse valdkondades. Kaubanduse ja finantsteenuste sektor areneb dünaamiliselt. Piirkondlikku majandust iseloomustab allpiirkondade arengu mitmekesistamine. See on Wielkopolska eri osade loodusliku arengu tagajärg.

Piirkonna olulisemad majandusomadused on järgmised:
- Poznańis asuv piirkond, mis asub keskuses, koos ümbritsevate aladega kujutab endast märkimisväärset kasvutempo kõigis majandusharudes, kus on tootmis- ja teenindustööstus, ettevõtted, kõrgkoolid, teadus-, uurimis- ja disainiorganisatsioonid. keskendunud
- piirkonna kesk- ja lõunapiirkonnad koos Poznańi põllumajanduspiirkonnaga on väga tootlikud ja pakuvad toitu Wielkopolska ja teiste piirkondade jaoks, samuti arenenud tööstus, eriti toiduainete töötlemine,
- provintsi idapiirkond moodustab kütusevarustuskeskuse ja metallurgia baasi,
- provintsi põhjaosa, mis on enamasti arenenud puidutööstusega metsaga.

Wielkopolska on ideaalne sihtkoht neile, kes soovivad oma pausi kohapeal veeta. Piirkonnas on palju erinevaid turismi vorme. Mitmekesine maastik, järved ja jõesõlvad, metsad, rahvuslikud ja lanscape parkid, looduskaitsealad ja looduskaitsealad moodustavad Wielkopolska loodusväärtusega piirkonna. Ajaloolised esemed, rikkalikke arhitektuurimälestisi, muuseume ja mälestusruume.
Piirkonna põhja- ja lääneosa domineerib looduses: maastik, kus on suurem järvede arv, suuremad metsakompleksid ja mitmekesine maa-ala.
Ida- ja eriti lõunapoolne osa, kus on vähem järvesid ja metsi, pakub palju rohkem ajaloolise ja kunstilise väärtusega mälestisi. Samuti kasvab populaarseim turismimajutus, turist võib leida hoogu, loodust ja nautida kohalikku toitu.

Wielkopolska maakonna juhatus toetab kvaliteetsete traditsiooniliste toiduainete tootmist, osaledes rahvusvahelistel messidel, edendades kohalikke nädalavahetuse turge, traditsiooniliste toodete kataloogi levitamist, koolitusi ja seminare.

Culinary Heritage Wielkopolska võrgus on praegu 131 liiget.

Regional Information
Area sq.km: 29,826 
Population: 3,489,210 
Member since: 2008
Recipes: 11
Business members: 125
Homepage Facebook