Świętokrzyskie

Świętokrzyskie vojevoodkond asub Kagu-Poola, ületamise oluline side suusarajad. Piirkonnas, kus tema nimi pärineb Świętokrzyskie Mountains (Püha Risti Mountains) lainetav ümber oma kapitali, Kielce, kuulub suuremasse geograafilisele piirkonnale Lesser Poland kõrgustikul (Wyżyna Małopolska). See on ümbritsetud Pilica River läänest ja Visla lõuna ja ida. Kõige huvitavam ja haruldasi taimi ja loomi on säilinud palju looduskaitsealasid ja maastikuparkidega.

Üks vanimaid mäestikud Euroopas, Świętokrzyskie Mountains varem tuntud kui nõiad "kohtumispaik nende põrgulik lõbus ja tantsud. Selline on rahvajuttude kuid jääb kivi cultic muldkeha umbes 8. sajandil, ümbritseb otsa Püha Risti Mount, on tõendeid pagan jumalateenistuse. Kui Świętokrzyskie Mountains palju jälgi kangelaslik ja traagilise mineviku selle maa võib leida - varem kirjeldatud üht suurimat pojad maa - kirjanik Stefan Żeromski.

Menüüs Świętokrzyskie piirkond ei saaks eksisteerida ilma kartul, jahune toidud ja oder, hirss või tatar tangud. Kuna liha harva ilmus kohalikus toitumine minevikus, see oli edukalt asendada puuvilju, köögivilju ja piimatooteid. Kõige esindaja roog meie regioonis on zalewajka Świętokrzyska, mingi supp valmistatud kääritatud rukkijahu ja kartul. Piirkondlikud koogid ja rukkileib rahuldab ka kõige nõudlikuma maitsega, nagu ka maitsev świętokrzyski ja Falkowski mett. Korczyńska uba on iseloomulik toode PONIDZIE, samas hirss, kust hirss tangud toodetakse, seostatakse ümbritseva piirkonna Opatówi. Sandomierski maa on tuntud õuna viljapuuaiad ja tomati istandused, nagu Szydłów ja selle ümbrus on tuntud oma ploomid. Idaosas piirkonnas on kaetud Strawberry Fields, kus "buska faworytka" (edaspidi "Busko lemmik") on kõige populaarsem liigid.

Kiiresti areneva traditsioonilised restoranid ja taluturism pakkumisi unustamatu ja uskumatu kulinaarne kogemus. Võid proovida nõgese supp või hapuoblikas supp järgneb kartuli pelmeenid, ja mõned Hõrgutav kodus valmistatud kirss Snapsi magustoiduks.

Miks oodata? Tule Świętokrzyskie piirkonnas ja loovutama võlu imeline turismiobjektide ja maitse meie erakordse toiduga.

Regional Information
Area sq.km: 11,672 
Population: 1,263,176 
Member since: 2009
Recipes: 52
Business members: 81