Dalmatia - igavene inspiratsiooni!

Keskne osa Aadria mere rannikul, alates Marina põhjas Gradac lõunas, sügavalt tõmmatud all seelikud ümbritsevatele mägedele, rea saartel ja kümneid kilomeetreid pebbled rannad, roheline tagamaa veelgi rikastab jõgede Jadro ja Cetina, on turistide ala, millel on pikk ja rikas traditsioon, ajalugu ja kultuuri.

Ebatavaline kombinatsioon looduse ilu rikastab Antic, vana-horvaadi, romaani ja kohaliku folk arhitektuuri, mis kajastub rannikul ja saartel väikelinnades ja linnakeskustes, pakub külalistele mitmeid võimalusi puhkuseks ja lõbus, uinutav vaikus vaid ka lärmakas Vahemere ööd pakitud soe tuul lõunasse.
See, mis on ühine see kõik on lihtne ja soe südamega oodatud pakub teie võõrustaja, oma rõõmsameelse ja lärmakas laadi ja nende varjamatu soov pakkuda oma külalistele parimad kõike.

See on varandus, mida ei saa pakkida kohver koju tagasi jõudes, kuid see täidab oma hinge kuni järgmise visiidi südames Aadria - kohtades igavene inspiratsiooni!
Split-Dalmatia County on suurim Croatian maakond üldpinnaga 14106,40 km2.

Geograafiliselt asub keskosas Aadria mere rannikul. See ulatub Vrlika põhjas kaugemal Horvaatia saarel Palagruza lõunas, ja Marina läänes Vrgorac idas.

Split-Dalmatia maakonna piire: Maakonna piirneb põhjas Vabariigi Bosnia ja Hertsegoviina, ida Dubrovnik-Neretva maakond, ja see ulatub lõuna piiri Horvaatia territoriaalvetes.

Maakonna jaguneb kolmeks geograafiliseks allüksused:
• tagamaa
• rannikualal
• saartel.

Tagamaa, mandri maakonna osa, on risti-rästi mäed, mis kulgevad paralleelselt rannajoonega. Piirkond on hõreda asustusega ja majanduslikult vaesed.
Rannik teeb kitsas riba piki rannikut vahel mäeahelikud ja merele. See ala on väga linnastunud ja majanduslikult arenenud võrreldes sisemaaga. Saared on hõredalt asustatud, majanduslikult rohkem arenenud kui tagamaa; Kuid tänu erinevatel asjaoludel neil ilmnes püsiva emigratsioon elanikkonnast.

Saare maakonna pindalast moodustavad 74 saart ja 57 laidude ja karide. Suurus ja rahvastik seisab 5 saared, mis on Ciovo, Solta, padi, Hvar ja Vis; ja veel 6 asustatud saari: Veli Drvenik Mali Drvenik St. Clement, Scedro Bisevo ja St. Andrew.

Split-Dalmatia County on tsoonis Aadria tüüpi vahemereline kliima mille põhijooned on kuumad ja kuivad suved ja pehmed, niisked talved.

Regional Information
Area sq.km: 4,540
Population: 454,798
Member since: 2013
Recipes: 56
Business members: 42
Facebook Twitter