Alanya

Alanya on linn asub Vahemere idaosa rannikul Antalya lahe Anatoolia poolsaar ja selle ajalugu ulatub tagasi antiikajast. Esimene inimasustus Alanya hakkab koobastes ja ulatub 20.000 aastat ülemise paleoliitikumi ajastu. Täna Alanya on nominentide World Heritage Cities UNESCO oma tuhandeid aastase ajaloo.
Alanya on tüüpiline vahemereline kliima niiske niiske talved ja kuumad kuivad suved. Keskmine talvel temperatuur on 14ºC; keskmine suve temperatuur on 27ºC. Kuid linn asub mere ääres, taga linn on Tauruse mäed, mis on peaaegu üle 2000 meetri kõrgune. Loomulik hästi hoitud rannad laiendada rannikul ja rannajoone kogupikkus Alanya Vahemereni on umbes 100 km.
Kuigi lumi kesklinnas on erakordne looduslik sündmus, Tauruse mägede, kus enamik inimesi Alanya on külas kodudes, kaetud valge talvel. Taurus on oluline tähtsus elu Alanya inimesi. Lähen karjamaal mägedes ja kulutuste suveaeg on tuhande aasta Turcoman traditsioon ja on endiselt olemas Alanya. Tänapäeval nii kohalike kui välisturistide sagedamini külastada karjamaad.
Alanya võõrustab suur hulk rahvusvahelisi sport nagu triatlon, mägi tsükkel, ranna võrk- ja jalgpalli. Mõnes mõttes on Alanya on nagu kapitali alternatiivsete sport Vahemerel. Kevadest sügiseni, seal on palju rahvusvahelisi spordialade Alanya.
Alanya; majanduselu sõltub turism ja põllumajandus. Alanya on oluline roll Türgi banaani ja tsitrusviljaliste. Alanya on üks suurimaid ja populaarsemaid sihtkohti Vahemere koguarv 150.000 voodikohtade.

Ajalooline Kohad: Alanya kindlus, Red Tower, laevatehases Gun House, Şarapsa Inn, Kargi Inn, Alara Citadel, Alara Inn

Antiik Linnad: Colybrassus, Hamaxia, Syedra, Leartes, Iotape, Selinus, Nephelis, Adanda-LAMUS, Antiocheia Ad Cragum

Rannad: Cleopatra Beach, Keykubat Beach, Alara Beach, Incekum Beach, Avsallar Beach, Turkler ja Payallar Beach, Konaklı Beach, Begonvil ja Orange Beaches, Kestel Beach, Mahmutlar Beach, Kargicak Beach,

Koopad: Damlatas Cave, Dim Cave, Cave of Pirates, Cave of Lovers, Fosforlu Cave

Piknik valdkondades: Dim oja, Oba oja, Türbelinas platoo, Söğüt platoo, Dereköy platoo

Regional Information
Area sq.km: 1,788
Population: 285,000
Member since: 2014
Recipes: 51
Business members: 18
Homepage Facebook Twitter Instagram