Småland

Småland jest prowincją pełne kulinarnych doświadczeń. Znajdziesz tu wiele małych firm, które poprzez ich restauracji, sklepów i gospodarstw rolnych, służących, sprzedają i produkują specjały z ich okolicy. Są dumni ze swojego dziedzictwa kulinarnego i ustawić stół służyć ich gości. Chciałbyś spróbować placku ziemniaczanym, smażone rzepa, filet z sandacza, pasztet szczupaka, marynowane śledzie bałtyckie, łosoś-pudding, gotowane raki, chleb żytni, grubo-mielony wędzona kiełbasa, budyń wątroby, kiełbasę ziemniaczaną, suszone, solone doprowadziła baraniny, jagód jałowca napoju, Lingo jagód dżemem, rolnicy skręcone kok, beesting budyń i słynny Smalandii sernik? Dla początkujących!

Wiele wieków temu Smaland był kilka razy niedostępne i samodzielny region na granicy Danii i Szwecji. To jest prowincją pełen kontrastów i zróżnicowanego krajobrazu. Znajdziesz tu zarówno żyzne pola uprawne, jak w regionach przybrzeżnych na całym starym mieście Kalmar i kamienne podstawy, jak w Highlands na wschód od jeziora Wetter. Ale można również znaleźć duże lasy, rozległe torfowiska i liczne jeziora i strumienie.

Mieszkańcy Smalandii miały być pomysłowy, aby móc skorzystać z natury własnej spiżarni. Składniki i produkty podstawowe, które mają idące w lasach i polach, przez uprawy lub hodowli, polowań i połowów, pozostawił swoje piętno na tradycji kulinarnych w Smalandii. Stare receptury są nadal wiarygodne i często używany, ale jest też wiele nowych potraw w oparciu o rzeczywiście wytwarzanych składników z Smalandii.

Znajdziesz tu naszą Broszura "Småländska Smaker" (Smaki Smalandii) z biura informacji turystycznej w Smalandii i na naszych firm członkowskich. Witamy w prowincji Smalandii, w południowo-wschodniej Szwecji.

Śledź nas na Facebooku, Regionalnego Matkultur Smalandii!

Regional Information
Area sq.km: 29,330
Population: 735,370 (2014)
Member since: 1999
Recipes: 11
Business members: 51
Facebook