Skåne - o smaku raju!

Krajobraz Scanian jest nieustannym źródłem inspiracji dla odwiedzających z sercem na dobre jedzenie i radością odkrywania. Scania oferuje rozległe równiny, rozrzucone pola rzepaku, pilalléer, mile i kilometry białych piaszczystych plaż i krajobrazów zamków, ale także głębokie lasy i strome klify. Kultura żywieniowa firmy Scanian została ukształtowana przez warunki geograficzne Skåne. Bliskość morza z trzech stron, łagodny klimat, korzystna gleba i niewielkie odległości między lądem a wybrzeżem stworzyły warunki dla wysokiej jakości produktów z pól zbożowych i warzywnych, sadów, zwierząt gospodarskich i rybołówstwa przybrzeżnego. Nic więc dziwnego, że Skåne stało się centrum gastronomii i technologii żywności.

W Skanii jedzenie zawsze było ważną częścią życia. Wszędzie w krajobrazie są karczmy, tawerny i sklepy rolnicze, które świadczą o tej tradycji. Tutaj odwiedzający spotykają się z tradycyjnymi potrawami, które palą śledzie, budyń, gęś, węgorz wędzony lub smażony. Oto dobre dania mięsne z wieprzowiny, wołowiny, jagnięciny, dziczyzny i drobiu. Kultura spożywcza firmy Scanian nieustannie ewoluuje dzięki nowo stworzonym potrawom tradycyjnie opartym na produktach regionalnych. Kulinarna podróż po stoliku śledczym Skåne jest koniecznością, tutaj jest różnorodność, którą należy przetestować. Wokół wybrzeża znajduje się wiele wędzarni, w których można delektować się najsmaczniejszymi wędzonymi rybami, a może naprawdę dobrym chlebem żytnim z rodziny Scanian.

Ryby krajobrazowe Skånes to węgorz, który można przygotować na wiele różnych sposobów. Łowili wzdłuż wybrzeży w październiku - w listopadzie, a następnie organizują uczty węgorza z dużą ilością różnych przygotowań. W odległości kilku kilometrów od piaszczystej plaży znajduje się Alabodarna wzdłuż Hanöbay. Możesz też odwiedzić sad jabłkowy w maju, kiedy jest najpiękniejszy, gdy wszystkie drzewa jabłoni kwitną lub we wrześniu, gdy drzewa są ciężkie z uroczymi owocami.

Wszystko jest możliwe - wystarczy wejść do ogrodu i cieszyć się gościnnością!

Regional Information
Area sq.km: 10,939
Population: 1,286,584 (2014)
Member since: 1995
Recipes: 66
Business members: 78
Homepage Facebook