Skåne - o smaku raju!

Krajobraz Scanian jest stałym źródłem inspiracji dla odwiedzających z serca do dobrego jedzenia i radości odkrywania. Scania oferuje rozległe równiny, walcówka obszary rzepaku, pilalléer, kilometrami białych, piaszczystych plaż i krajobrazów zamków, ale także głębokie lasy i strome klify. Kultura jedzenie Scanian została ukształtowana przez Skania warunków geograficznych. Odległość do morza z trzech stron, klimat łagodny, gleby korzystne i krótkich dystansach między śródlądowych i wybrzeża stworzył warunki do wysokiej jakości produktów ze zbóż i warzyw pól, sadów, zwierząt i rybołówstwa przybrzeżnego. Nic więc dziwnego, że Skåne stał się centrum zarówno dla gastronomii i technologii żywności.

W Skanii jedzenie zawsze było ważną częścią życia. Wszędzie w krajobrazie są zajazdów, tawern i sklepów, gospodarstw rolnych, świadczące o tej tradycji. Tutaj zwiedzający napotykają tradycyjne potrawy wędzone śledzie, custard, gęsi, wędzone lub smażone węgorza. Oto dobre dania mięsne z wieprzowiny, wołowiny, baraniny, dziczyzny i drobiu. Kultura jedzenie Scanian jest stale rozwijana przez nowo utworzonych naczyń w tradycji, w oparciu o produkty regionalne. Kulinarna podróż po stole Skåne śledzia jest koniecznością, tu jest odmiana, która musi być przetestowana. Na całym wybrzeżu jest wiele wędzarni, gdzie można cieszyć najsmaczniejsze wędzoną rybę, może naprawdę dobre Scanian chleba żytniego.

Ryba krajobraz Skanes jest węgorz, które można wytworzyć na wiele różnych sposobów. Wyłowiono wzdłuż wybrzeży w październiku - listopadzie, a następnie zorganizować święta węgorzy z wiele różnych preparatów. Ålabodarna wzdłuż Hanöbay, kilometry piaszczystych plaż są warte odwiedzenia. Lub złożyć wizytę jabłko sadu w maju, kiedy to jest najbardziej piękne, gdy wszystkie jabłonie są w rozkwicie lub we wrześniu, gdy drzewa są ciężkie z pięknym owoców.

Wszystko jest możliwe - wystarczy wejść do ogrodu i korzystać z gościnności!

Regional Information
Area sq.km: 10,939
Population: 1,286,584 (2014)
Member since: 1995
Recipes: 67
Business members: 70
Homepage Facebook 
© Copyright 1995-2018 European Network of Regional Culinary Heritage  |  Disclaimer  |  Cookies & Privacy Policy
Webproduction 2003-2018 Jonas Lindqvist, IT-Syd