Dalmacja - wieczną inspiracją!

W centralnej części wybrzeża Adriatyku, od przystani na północy do Gradac na południu, głęboko sporządzony pod spódnice na okoliczne góry, z serii wysp i kilkadziesiąt kilometrów żwirowych plaż, z zielonym zapleczu dodatkowo wzbogacony rzeki Jadro i Cetina, to obszar turystyczny o długiej i bogatej tradycji, historii i kultury.

Niezwykła kombinacja naturalnego piękna wzbogacony o antycznej, old-chorwacki, romańskiej i lokalnej architektury ludowej, co przekłada się wzdłuż wybrzeża i wysp w małych miastach i ośrodkach miejskich, oferuje swoim gościom wiele możliwości do wypoczynku i zabawy, A usypiające ciszy ale także głośne noce śródziemnomorskie owinięty w ciepły wiatr z południa.
To, co jest wspólne dla tego wszystkiego jest proste i ciepłe serca zapraszamy oferowane przez gospodarzy, ich wesołym i głośnym natury i ich nieukrywaną chęcią oferują swoim gościom wszystko, co najlepsze.

To jest skarb, które nie mogą być zapakowane w walizce, po powrocie do domu, ale to będzie wypełnić swoją duszę do następnej wizyty w samym sercu Adriatyku - cel wiecznej inspiracji!
Dalmacji to największa chorwacka powiatu o łącznej powierzchni 14106.40 km2.

Geograficznie znajduje się w środkowej części wybrzeża Adriatyku. Rozciąga się od Vrlika na północy do najdalszego chorwackiej wyspie Palagruža na południu i od Marina na zachodzie do Vrgorac na wschodzie.

Powiatowe granice Split-Dalmacja: Granice powiatu na północy z Republiki Bośni i Hercegowiny, na wschodzie z Dubrovnik-Neretva powiatu i rozciąga na południe do granicy chorwackich wodach terytorialnych.

Powiat podzielony jest na trzy podjednostek geograficznych:
• zapleczu,
• wybrzeże
• wyspy.

W głębi lądu, w kontynentalnej części powiatu, jest krzyżowały się przez góry, które biegną równolegle do linii brzegowej. Obszar jest słabo zaludniony i słaba ekonomicznie.
Strefa przybrzeżna sprawia wąski pas wzdłuż wybrzeża między pasmami górskimi i morzem. Ten obszar jest silnie zurbanizowany i rozwiniętych gospodarczo w porównaniu z resztą kraju. Wyspy są słabo zaludnione, gospodarczo bardziej rozwinięte niż w głębi lądu; Jednakże, ze względu na różne okoliczności, że wystąpiły trwałe emigracji populacji.

Obszar wyspy powiatu składa się z 74 wysp i wysepek i raf 57. Wielkość i liczba ludności wynosi 5 wysp, które są Ciovo, Solta, Brac, Hvar i Vis; i 6 więcej zamieszkanych wysp: Veli Drvenik Mali Drvenik Święty Klemens, Scedro Biševo i St Andrew.

Dalmacji znajduje się w strefie typu Adriatyku w klimacie śródziemnomorskim, którego podstawowe funkcje są gorące i suche lata oraz łagodne, wilgotne zimy.

Regional Information
Area sq.km: 4,540
Population: 454,798
Member since: 2013
Recipes: 56
Business members: 42
Facebook Twitter