Alanya

Alanya to miasto położone w basenie Morza Śródziemnego, na wschodnim wybrzeżu Zatoki Antalyi Półwyspu Anatolii i jego historią sięga starożytności. Pierwsze osiedle ludzkie w Alanya zaczyna się w jaskiniach i sięga 20,000 roku do górnego paleolitu. Dziś Alanya jest nominowany do miast na świecie dziedzictwa UNESCO z jego roku tysiące historii.
Alanya ma typowy klimat śródziemnomorski z mokrych wilgotnych zimy i gorące suche lata. Średnia temperatura zimą wynosi 14 º C, średnia temperatura latem wynosi 27 º C. Jednak miasto znajduje się tuż nad brzegiem morza, tuż za miastem istnieje góry Taurus, który jest prawie ponad 2000 metrów wysokości. Naturalne Zadbane plaże rozciągają się wzdłuż wybrzeża, a łączna linia brzegowa Alanya do Morza Śródziemnego to około 100 km.
Choć śniegu w centrum miasta jest niezwykłe wydarzenie naturalne, góry Taurus, gdzie większość ludzi z Alanya mają domów wioski, pokryte białym zimą. Taurus ma istotne znaczenie w życiu ludzi, Alanya. Idąc na pastwisko w górach i spędzać czas letni jest tysiącletnia tradycja Turkmen i nadal istnieje w Alanyi. Obecnie zarówno lokalne jak i zagranicznych turystów powszechnie odwiedzić pastwiska.
Alanya gospodarze dużą liczbę międzynarodowych sportów, takich jak triathlon, cykl górskich, boisko do siatkówki plażowej i piłki nożnej plażowej. W pewien sposób, Alanya jest jak stolica sportów alternatywnych po Morzu Śródziemnym. Od wiosny do jesieni, jest wiele międzynarodowych sportowych w Alanyi.
W Alanyi, życie gospodarcze zależy od turystyki i rolnictwa. Alanya posiada ważną rolę w banana Turcji i uprawie cytrusów. Alanya jest jednym z największych i najbardziej popularnych miejsc wypoczynkowych Morza Śródziemnego o łącznej liczbie 150,000 łóżku pojemności.

Historyczne miejsce: Alanya Twierdza, Red Tower, stoczni, Gun House, Şarapsa Inn, Kargi Inn, Alara Citadel, Alara Inn

Antyczne miasta: Colybrassus, Hamaxia, Syedra, Leartes, Iotape, Selinus, Nephelis, Adanda-Lamus, Antiocheia Ad Cragum

Plaże: Cleopatra Beach Keykubat Beach, Alara Beach, Incekum Beach, Avsallar Beach, Turkler i Payallar Beach, Konaklı Beach, Begonvil i Orange Plaże, Kestel Beach, Mahmutlar Beach, Kargıcak Beach,

Jaskinie: Jaskinia Damlatas, Dim Cave, Cave of Pirates, Cave of Lovers, Fosforlu Cave

Piknik obszary: Dim potok, Oba brook, Türbelinas plateau, Sögüt plateau, Derekoy plateau

Regional Information
Area sq.km: 1,788
Population: 285,000
Member since: 2014
Recipes: 48
Business members: 18
Homepage Facebook Twitter Instagram